Підсумки візиту президента СКУ до Румунії

main-e1694091637471

Павло Ґрод, Президент Світового Конґресу Українців, здійснив офіційний візит до Румунії. Очільник СКУ провів ряд зустрічей на високому рівні, зокрема, зустрівся з Тітусом Корлацеаном, головою Комітету зовнішньої політики Сенату Румунії.

“Був радий обговорити з паном Корлацеаном нинішній стан справ у регіоні Східної Європи, боротьбу українського народу за свою свободу проти російської геноцидної військової агресії, роль України у забезпеченні безпеки Європи та допомогу Україні та її народові з боку Румунії. Сьогодні Бухарест є надійним партнером, другом і союзником українців, і ми дякуємо за цю критично важливу підтримку!” – зауважив Павло Ґрод.

Сторони обговорили основні елементи інтеграційної політики румунської держави у сфері прав національних меншин. Корлацеан заявив, що питання прав національних меншин в Україні має вирішуватися відповідно до стандартів Ради Європи, а збереження національної ідентичності етнічних румунів в Україні є пріоритетом для Румунії.

Сенатор також наголосив, що Бухарест засуджує російську агресію проти України й підтримує територіальну цілісність, суверенітету та незалежність української держави, а також її європейські прагнення.

“Голова зовнішньополітичного комітету також підкреслив багатовимірну та послідовну підтримку Румунією України та її громадян у таких сферах, як сприяння експорту українського зерна, гуманітарна підтримка українського цивільного населення, а також підтримка біженців з України”, – йдеться в офіційному повідомленні Сенату Румунії.

Джерело: СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа