Підсумки візиту лідерів СКУ в Україну

Підсумки

Провід Світового Конґресу Українців (СКУ) перебував з офіційним візитом в Україні з метою вшанування 90-их роковин Голодомору-геноциду, а також задля представлення новообраного проводу СКУ на найвищому рівні українського військового і політичного керівництва України.

Ключові теми зустрічей охопили питання множинного громадянства, розвитку сильних українських громад, збереження памʼяті про Голодомор-геноцид, співпрацю української влади та СКУ у проєктах допомоги Збройним силам України, повоєнної відбудови України, а також освіти українських дітей за межами України.

До складу Делегації СКУ увійшли Президент СКУ Павло Ґрод, Андрій Футей, Віцепрезидент СКУ та Президент Українського Конґресового Комітету Америки (УККА), Стефан Романів, Перший Віцепрезидент СКУ та Співголова Союзу Українських Організацій Австралії (СУОА), Мирослав-Микола Петрецький, Віцепрезидент СКУ у Східній Європі та Голова Союзу Українців Румунії (СУР), Роман Микитенко, Віцепрезидент СКУ у Північній Європі, Роман Ґрод, Президент Центрального Союзу Українських Студентів, Голова Місії СКУ в Україні Андрій Шевченко та Директор Місії СКУ Сергій Касянчук.

У ході візиту до України Провід СКУ зустрівся з Головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком. Сторони обговорили прогресивне українське законодавство щодо закордонного українства, передусім в аспекті множинного громадянства.

У відповідь на застереження СКУ щодо рівноправних можливостей для українців народжених в Україні та за її межами, Голова Верховної Ради запевнив, що вже напрацьовується механізм рівності й “поділу на класи громадянства в новому законі не буде”.

На зустрічі також йшлося про питання оборони й допомоги Україні, зокрема, проєкт Unite With Ukraine; відбудову України та ініціативу СКУ #EnergizeUkraine; формування парламентських груп дружби; а також адвокацію для визнання всіма парламентами світу Голодомору геноцидом.

Президент СКУ подякував Голові Верховної Ради за ефективну і плідну працю парламенту України під час повномасштабної війни.

Своєю чергою Руслан Стефанчук відзначив зусилля СКУ в питанні визнання Голодомору геноцидом та проєкти започатковані в цьому напрямку, а також зусилля з підтримки України в боротьбі проти російських окупантів.

“Вдячний Світовому Конґресу Українців за підтримку нашої держави у боротьбі з російською агресією. Ворог може бути подоланий завдяки єдиним, скоординованим з Україною діям наших міжнародних партнерів, союзників і закордонного українства”, – написав Руслан Стефанчук.

Підсумки2Президент СКУ Павло Ґрод разом із Русланом Стефанчуком, Головою Верховної Ради України.

Президент СКУ також представив новообраний провід організації на зустрічі з Денисом Шмигалем, Прем’єр-міністром України. Сторони обговорили спільні зусилля навколо ключових тем: забезпечення України зброєю, фінансової підтримки та повоєнної відбудови України. Окремо торкнулися потреб гуманітарного розмінування.

“Маємо єдиним і сильним голосом закликати світ до солідарності з Україною. Вдячний СКУ за участь та організацію численних акцій підтримки. Потрібно так само скоординовано змусити росію заплатити за агресію. Санкції та конфіскація заморожених активів – наші ключові напрямки. Продовжуємо злагоджено й системно працювати задля перемоги!”, – наголосив Денис Шмигаль.

Підсумки3Провід СКУ на зустрічі з Денисом Шмигалем, Премʼєр-міністром України.

Під час візиту делегація СКУ зустрілася з Міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, а також послом з особливих доручень Міністерства закордонних справ України з питань світового українства Мар’яною Бецою.

Дмитро Кулеба подякував керівництву СКУ за значний внесок у підтримку Збройних Сил України, а також системну, послідовну підтримку. “Завдяки нашим спільним зусиллям парламенти 28-ми країн світу вже визнали Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу. Ми не зупиняємося на цьому та продовжуємо працювати над розширенням географії визнання Голодомору”, – наголосив міністр.

Президент СКУ представив новообраний провід СКУ та подякував МЗС за стійку підтримку світового українства. Сторони обговорили питання множинного громадянства, розвитку сильних українських громад та освіти українських дітей за межами України.

Павло Ґрод розповів про Unite With Ukraine, ініціативу СКУ, що посідає третє місце серед громадських організацій-донорів, які допомагають Україні, а також ініціативу з відновлення енергетичної інфраструктури Energize Ukraine.

Віцепрезидент СКУ Стефан Романів розповів про всесвітню ініціативу #ShineALight та проєкти ініціативи СКУ Holodomor Descendants Network – Мережа нащадків Голодомору, спрямованої на збереження памʼяті про геноцид.

Віцепрезидент СКУ в Східній Європі Мирослав-Микола Петрецький також звернув увагу на потреби українців Молдови.

Підсумки4Павло Ґрод, Президент Світового Конґресу Українців, Стефан Романів, Перший Віцепрезидент СКУ та Співголова Союзу Українських Організацій Австралії (СУОА), Мирослав-Микола Петрецький, Віцепрезидент СКУ у Східній Європі та Голова Союзу Українців Румунії (СУР).

“Найкращий шлях, щоб забезпечити повернення українців до України – це освіта”, – наголосив Павло Ґрод на зустрічі делегації СКУ з Міністром освіти й науки України Оксеном Лісовим.

Президент СКУ передав міністру ряд пропозицій від освітніх комісій та громад у світі щодо забезпечення освітнього процесу закордоном та запропонував творити нові мережі освіти.

Як допомогти українським біженцям інтегруватись у нові суспільства, але водночас – не допустити їхньої асиміляції, – розповів Віцепрезидент СКУ в Східній Європі Мирослав-Микола Петрецький на прикладі українського шкільництва в Румунії.

Павло Ґрод також окреслив ключові проєкти СКУ, зокрема, проєкт Energize Ukraine, який вже діє в одній зі шкіл Чернігова, де встановлюють сонячні батареї, акумулятори, генератори й інше необхідне енергетичне обладнання.

У той час, коли тільки в Європі перебуває пів мільйона українських школярів, маємо зробити все, щоб кожна така дитина могла зберегти свою мову, культуру, свою українську ідентичність, наголосили лідери СКУ.

Підсумки5Провід СКУ на зустрічі з Міністром освіти й науки України Оксеном Лісовим. 

Співпрацю в проєктах з повоєнної відбудови України Делегація СКУ обговорила на зустрічі з Мустафою Найємом, керівником Агентства відновлення та розвитку інфраструктури України. Крім того, Павло Ґрод, Президент СКУ, нагородив посадовця унікальною відзнакою – копією першої української валюти (гривні) XI століття.

Підсумки6Павло Ґрод разом із Мустафою Найємом, керівником Агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

Координацію адвокаційних зусиль щодо членства України в ЄС, підтримку української освіти та необхідність визнання українських документів про освіту закордоном, а також конфіскацію російських активів та протидію російським інформаційним впливам, Провід СКУ обговорив з представниками всіх фракцій Верховної Ради України.

Окремо на зустрічі йшлося про одну з ключових тем візиту Проводу СКУ до України – множинне  громадянство.

У питанні множинного громадянства принципово, повинен бути “один клас громадянства”, зазначив Павло Ґрод. “Народжені в Україні й закордоном мусять мати рівні права,” – наголосив Президент СКУ.

Підсумки7Провід СКУ на зустрічі з представниками всіх фракцій Верховної Ради України.

Одним із перших місць в українській столиці, яке відвідали Лідери СКУ, стала Стіна памʼяті полеглих за Україну, що також є стіною Михайлівського Золотоверхого монастиря. Провідники СКУ вшанували пам’ять героїв, які віддали свої життя за вільну і незалежну Україну.

Підсумки8Провід СКУ під час вшанування пам’яті героїв, які віддали свої життя за вільну і незалежну Україну. Колаж: СКУ.

Нагадаємо, під час першого дня візиту до України, 23 листопада, Провід СКУ взяв участь в конференції, присвяченій 90-тим роковинам геноциду українців. Крім того, Стефан Романів, Перший Віцепрезидент СКУ та Співголова Союзу Українських Організацій Австралії (СУОА), взяв участь в Міжнародному науковому форумі “Україна в епоху Голодомору: влада, опір, ідентичність”.

Делегація СКУ продовжить працювати в Києві та долучиться до урочистостей щодо вшанування памʼяті жертв Голодомору в суботу, 25 листопада.

СКУ долучився до урочистих заходів вшанування 90-х роковин Голодомору

25 листопада Провід Світового Конґресу Українців долучився до урочистих заходів вшанування 90-х роковин Голодомору-геноциду на найвищому державному рівні. Президент СКУ Павло Ґрод, Віцепрезиденти Стефан Романів та Андрій Футей запалили свічки разом з Президентом України Володимиром Зеленським, першою леді Оленою Зеленською, Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним, керівником Головного управління розвідки Міноборони України Кирилом Будановим, секретарем Ради нацбезпеки й оборони України Олексієм Даніловим, Митрополитом Київським і всієї України Блаженнішим Епіфанієм, Главою Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішим Святославом та іншими політичними та військовими керівниками держави в пам’ять про загиблих в 1932-33 роках безневинних чоловіків, жінок та дітей.

Підсумки9

Попри те, що у ніч на 25 листопада Росія здійснила по Україні рекордну атаку 75 дронами-камікадзе, на урочистому засіданні у Верховній Раді зібралися високі представники країн-партнерів України.

Делегація СКУ у складі Президента СКУ Павла Ґрода, Андрія Футея, Віцепрезидента СКУ та Президента Українського Конґресового Комітету Америки (УККА), Стефана Романіва, Першого Віцепрезидента СКУ та Співголови Союзу Українських Організацій Австралії (СУОА), Мирослава-Миколи Петрецького, Віцепрезидента СКУ у Східній Європі та Голова Союзу Українців Румунії (СУР), Романа Микитенка, Віцепрезидента СКУ у Північній Європі, Романа Ґрода, Президента Центрального Союзу Українських Студентів, Голови Місії СКУ в Україні Андрія Шевченка та Директора Місії СКУ Сергія Касянчука долучилася до урочистого засідання Верховної Ради України.

Підсумки10Делегація СКУ на урочистому засіданні Верховної Ради України. 

Президент СКУ записав відеозвернення до 65-мільйонного українського народу. Павло Ґрод заявив, що нині Путін, як і 90 років тому Сталін, прагне знищити українців.

“Це спроба довести до кінця сталінський геноцид української нації. І він не закінчиться, поки Росія не зазнає поразки. Маємо зупинити новітній геноцид!” – наголосив Президент СКУ.

У стінах української святині – Софійського собору – члени Делегації СКУ склали обітницю передавати пам’ять про Голодомор з роду в рід. Провідники Світового Конґресу Українців таким чином долучилися до віртуальної кампанії #ShineALight – запалили свічку, аби вшанувати памʼять мільйонів загиблих українців.

Отримано з поштової розсилки СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа