Переміщені українці, які живуть в Австралії, не впевнені щодо майбутнього — і свого місця в Австралії

Переміщені українці, які проживають за трирічною візою, стикаються з високим рівнем стресу та тривоги щодо свого статусу з наближенням кінця терміну дії візи Шляхи до ПМП для українців-переселенців є незрозумілими та проблематичними Багато переміщених українців в Австралії мають високу освіту, але стикаються з перешкодами під час подання заявки на альтернативні візи через вікові обмеження, визнання кваліфікації, оцінку кваліфікації та обмеження спонсорства AFUO закликає Федеральний уряд переглянути поточний підхід до віз для українців

З наближенням третього року повномасштабного вторгнення Росії в суботу, 24 лютого 2024 року, українці, які приїхали до Австралії в пошуках безпечного притулку, все частіше запитують про своє майбутнє в країні.

Після майже двох років перебування в Австралії обмеження трирічного терміну перебування для тих, хто прибув за гуманітарними візами 786 до 31 липня 2022 року, викликає великий стрес і занепокоєння для переміщених українців. Альтернативні візові варіанти становлять значні проблеми, оскільки вони не можуть легко визначити шлях отримати постійне місце проживання.

З подібними проблемами стикаються переміщені українці, які прибули після 31 липня 2022 року за туристичними візами до переходу на екстрені проміжні візи (EBV). Хоча вони можуть не зіткнутися з трирічним обмеженням на перебування, ця когорта очікує рішення уряду щодо віз захисту 866.

«Після прибуття в країну зі скромним мінімумом, окрім частини сім’ї та небагатьох речей, переміщені українці взяли себе в руки та прагнули відновити своє життя. Вони вивчили англійську, знайшли роботу, а їхні діти вступили до місцевих початкових і старших шкіл», – розповідає Стефан Романів, співголова Федерації українських організацій Австралії (AFUO).

«Однак вже два роки триває ця жорстока, незаконна російська війна проти України, і ми не бачимо жодного швидкого способу повернути українців у безпечну та стабільну країну. Тому AFUO закликає Федеральний уряд переглянути поточний підхід до віз для українців, які постраждали від повномасштабного вторгнення Росії, і допомогти створити життєздатні варіанти для тих, хто шукає постійне проживання.

«Дуже велика частка переміщених українців – жінки та діти, оскільки багато їхніх партнерів чи чоловіків залишилися в Україні. Вони мотивовані, високоосвічені та мають багаторічний досвід роботи в професіях, які користуються великим попитом на австралійському ринку праці.

«Однак багато з них не мають права подавати заявки на отримання кваліфікованих категорій віз або спонсорських віз через роботодавців, оскільки вони старші граничного віку; їхні знання англійської мови ще не досягли рівня, необхідного для кваліфікованої міграції; їхні навички не повністю відповідають особливим вимогам Австралії; або компанії не бажають їх спонсорувати через відсутність місцевого досвіду та неспроможність надати документи про свій досвід в Україні.

«Найболючіші випадки — це студенти, які збираються залишити середню школу, але не можуть отримати доступ до TAFE або вищої освіти, якщо не отримають стипендію.

«AFUO проводить регулярні консультації з міністром Джайлзом і працює з ним над представленням поточної ситуації та візових шляхів для розгляду урядом. Ми також визнаємо співчутливий підхід Міністра останнім часом у розгляді надзвичайних запитів на поїздки, серед яких були дружини, матері та доньки, які поверталися в Україну після смерті їхніх чоловіків, синів і батьків на передовій», – додає пан Романів.

«Хоча ми вдячні, що уряд прийняв цих переміщених українців, гуманітарна криза в Україні триває. Переміщеним українцям потрібна впевненість, і ми з нетерпінням чекаємо співпраці з урядом, щоб забезпечити їхнє майбутнє в Австралії, якщо вони захочуть залишитися», – каже пан Романів.

Національне репрезентативне опитування, проведене на замовлення AFUO на початку лютого 2024 року, показало, що:

59% австралійців згодні з наданням переміщеним особам з України в Австралії такої допомоги, як візи, можливості навчання та підтримка працевлаштування, і лише 15% не погоджуються.

Приголомшливі 82% погоджуються, що Росія повинна припинити вторгнення та вийти з України, і лише 3% не погоджуються.

Переважна більшість (82%) вважають, що Уряд повинен зберегти або збільшити рівень підтримки, причому значно зросла кількість тих, хто вважає, що Уряд повинен надавати більше допомоги Україні – збільшившись із 17% у червні 2023 року до 24. % у лютому 2024 року.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа