Шпаркасе одна з банківських установ у Німеччині яка допомагає як юридичним установам, так і фізичним особам. Окрім цього має ще й гуманістичне і гуманітарне спрямування розвитку і це добре, бо сприяє єднанню людей у регіоні і дає свободу кожній людині.
Кreissparkasse Гайльбронну виступає не лише за екологічну, а й за соціальну стабільність міста. Про це говорив Якоб Дангус, представник банку на врученні чеків громадським організаціям.
-Ми інвестуємо спонсорські пожертви у волонтерські проекти та ініціативи. Ми є найбільшим неурядовим спонсором культури та спорту, поступаючись тільки державному сектору Німеччини. Наукові, соціальні та екологічні проекти також близькі нам, як і інтеграція біженців та інклюзія людей з обмеженими можливостями.
Багато біженців працюють у нас. Ми сприяємо демократичному співіснуванню. Нам важлива індивідуальна свобода кожної людини, добрі сусідські стосунки та зростаюче суспільство на Сході та Заході, Півдні та Півночі.
Протягом 10 років напередодні Нового року у Гайльбронні вручається громадська премія тим, хто робить суспільне життя змістовним, наповненим, затишним. Серед нагороджених екологи, джаз-клуб, сімейний центр, асоціація захисту тварин, збірна земляків Німеччини, Німецько-українське товариство.
Громадські і волонтерські нагороди вручали Джейкоб Донгус, Клаус Голашке, Штеффен Гертвігл, Лорін Брокхейдж, Ахім Маєр, Бренд Хілсберг і політичні діячі Ніко Вайман- депутат Ландтагу, член комітету внутрішніх справ та муніципалітетів, заступник члена комітету із соціальних питань, охорони здоров’я та міжнародних справ, Александр Тром, депутат Бундестагу.
Вітаючи Анастасію Козак, голову німецько-українського товариства і заступників Олену Хаваліц і Віру Марущак, Ніко Вайман і Александр Тром наголосили що українська громада сприяє культурному розвитку Гальбронну: проведено у Будинку літератури кілька зустрічей з письменницею Вірою Марущак, масовий захід Співочий майдан «Від серця до серця», Шевченківські читання, вечір присвячений Міжнародному дню 8 березня під назвою «Жінки, які здивували світ» на який були запрошені українці, переміщені до Німеччини під час війни, розв’язаної російською федерацією проти українського народу, виступ у Гавйльбронні вихованців Народного художнього колективу вокально-хореографічного ансамблю «Зернятко» з Києва та багато інших заходів. В тому числі і мітинги, на яких червоною стрічкою проходить думка – допомагати Україні у боротьбі з ворогом – росією, яка напала на мирну Україну, не допустити війну до європейських країн.
Нас привітала з заслуженою відзнакою міський голова з питань культури Агнес Крістнер. Та на цьому сюрпризи не закінчилися. Нагороджені були запрошені до концертної зали де на нас чекали дива. Виступ естрадної групи у супроводі саксофону. Зустріч із психологом, який запросив на маленьку сцену чотирьох чоловіків, які поділилися своїми проблемами в області психології: тривоги, депресії, переживання. Слухали поради спеціаліста як побороти такі стани. Один із сміливців розповів що він відправляється у ризиковані подорожі, інший знайшов розраду у сольних концертах, подарував нам кілька пісень. Вершиною був виступ гіпнотизера, який продемонстрував можливості людини під впливом гіпнозу.
На самкінець присутні мали можливість поділитися враженнями за келихом вина.
Із словами вдячності полишали члени німецько-українського товариства приміщення банку Шпаркассе, сповненні бажання і наділі бути корисними суспільству і допомагати рідній Україні.
Віра Марущак,
письменниця, журналістка