Округа Нью-Йорк Союзу українок Америки відзначила 90-ті роковини Голодомору

1

Округа Нью-Йорк Союзу українок Америки відзначила

90-ті роковини Голодомору 1932–1933 рр. в Україні

та схилилася перед пам’яттю героїв російсько-української війни

Округа Нью-Йорк Союзу українок Америки провела в Українському домі в Нью-Йорку День союзянки на відзначення 90-х роковин Голодомору 1932–1933 років в Україні – Геноциду українського народу та на ознаку памяті полеглих у російсько-українській війні наших захисників.

Відкрила урочисту подію та представила почесних гостей голова Округи Нью-Йорк СУА й очільниця організаційного комітету зібрання Лідія Слиж, котра відома невтомною відданістю справі українського жіноцтва в Сполучених Штатах Америки і у світі та вже протягом двох каденцій надихає своїх соратниць на активну працю задля України, її свободи і розвою. Участь у події взяли Генеральний консул України в Нью-Йорку Олексій Голубов, Перший секретар Постійного представника України при ООН Ярослава Сочка, Генеральний консул Японії в Нью-Йорку Акіра Ендо, представниця Меджлісу кримськотатарського народу при ООН Айла Баккаллі, голова Об’єднання українців Америки «Самопоміч» Олександр Мацука, Почесна голова СУА Ірина Куровицька, представник Українського конгресового комітету Америки Андрій Добрянський та інші запрошені гості.

2Голова Округи Нью-Йорк Союзу українок Америки Лідія Слиж та союзянки Надія Хоменко, Розіта Поліщук, Ярослава Герльовська, Роксолана Семчук, Надія Шевчук

За спокій душ жертв Голодоморів в Україні та героїв, полеглих у російсько-українській війні, молився отець Теодор Мазур – парох Української православної церкви святої Трійці.

Про жахіття Голодомору 1932–1933 рр. в Україні, діяльність «Комітету помочі голодуючій Україні», який 1932-го створив Союз українок Америки, та про зусилля СУА у справі визнання Голодомору 1932–1933 рр. Геноцидом українського народу присутнім були представлені світлини архівних документів діяльності Союзу Українок Америки 1932–1933 рр., які засвідчили, що СУА гідно виконав свої завдання.

Учасники події переглянули відеофільм «Зроніть сльозу, і хай не гасне свічка…» про світлої пам’яті Анастазію Чорній, яка пережила Голодомор в Україні. Відеострічка відтворила життя української жінки, змученої нелюдськими стражданнями від совєцького Голодомору та нескореної і гордої силою українського духу і жагою до боротьби проти терору тоталітаризму.

3Валентина Шемчук – заслужена працівниця культури України, Галина Баган – директор департаменту культури Фонду «Центр допомоги Україні у США» (Help Ukraine Center USA), Ярослава Сочка – Перший секретар Постійного представника України в ООН

«Двадцять перший рік поспіль на Полтавщині, у Києві, Батурині, Німеччині та США я долучилася до організації вшанування пам’яті українців, замучених Голодом сталінізму. Ведення нинішнього організованого Округою Нью-Йорк Союзу українок Америки зібрання на ознаку пам’яті жертв Голодоморів в Україні та полеглих у російсько-українській війні наших героїв стало для мене прожиттям жахливих страждань злочинного Голоду тоталітарного режиму, відчуттям ненависті до ворога, страху біженства та висловленням найглибшої вдячності захисникам і захисницям України від російських окупантів», – розповіла заслужена працівниця культури України, авторка сценарію та поезій, модераторка події Валентина Шемчук.

Геноцид української нації совєцькими та російськими злочинцями не переривався від 1932-го і продовжився з початком окупації Криму, частини Донбасу 2014 року та повномасштабним вторгненням росії в Україну 2022-го. Кращі сини і доньки України стали на захист рідної землі від російських окупантів. Міста України стали рідними в горі, але нескореними. Ціною власних життів оборонці України звільнили Київщину, Житомирщину, Чернігівщину, Сумщину. Ціною життів військових ЗСУ знову вільний Херсон. Подвиги захисників України, полеглих у російсько-українській війні, назавжди ввійшли в історію.

4Дует сестер-бандуристок Галини та Оксани Данів

Відеоролик «Зігрій Україну!» ознайомив присутніх із нинішньою однойменною кампанією СУА на підтримку українців, які зазнають страждань через війну росії в Україні, та про вагому постійну доброчинну працю очолюваного Наталею Павленко Союзу українок Америки. Із перших днів російського вторгнення в Україну розгорнула жертовну діяльність на допомогу українцям, які мужньо боронять рідну землю, Нью-Йоркська Округа СУА, присутнім було продемонстровано світлини про благодійність нью-йоркських союзянок.

Зібрані під час події кошти будуть спрямовані на доброчинну допомогу Україні та підтримку героїчного спротиву українського народу рашистським окупантам.

Наша глибока вдячність Федеральній Кредитовій Кооперативі «Самопоміч» у Нью-Йорку та її директорові Богданові Курчаку за фінансову підтримку зібрання та довголітню співпрацю.

5 Ведення + Архів СУАВалентина Шемчук та Сумея Денисюк представляють світлини документів з архіву 1932–1933 рр. Союзу українок Америки

Союз українок Америки, Нью-Йоркська Округа СУА упродовж своєї майже столітньої праці невідступно стояли і стоять поруч із Україною і українським народом: у найважчі часи його боротьби проти московських поневолювачів та в найсвітліші часи перемоги українського духу над одвічним ворогом.

Усі разом співали «Ой у лузі червона калина» – славень українських Січових стрільців, пісню-символ героїчного протистояння російським окупантам найкращих синів і доньок України.

Валентина Шемчук,

заслужена працівниця культури України,

членкиня Національної спілки журналістів України

та Союзу українок Америки

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа