Наталка Цмоць призначена Надзвичайним та Повноважним послом Канади в Україні

Наталка Цмоць

Вона походить із славетного роду борців за волю України. Її дідо – Костянтин Цмоць (1914 р.н. с.Верхнє Синьовидне Львівська обл.). – член ОУН, провідник. Особливо відзначився тим, що переодягнувшись у німецьку форму, двічі визволив із тюрми побратимів. Баба – Марія Цмоць (Білас) – член ОУН.

Др. Роман Малащук згадує (“Дрогобиччина – земля Івана Франка” ) “Ще сьогодні бачу цю 20-тисячну демонстрацію, що з площі Св.Юра з окликами “Геть окупанта!”, “Хай живе Карпатська Україна!”, “Хай живе і бореться ОУН”, маршує до мадярського консуляту на Марійській площі. Марійка разом з іншими-у перших рядах, що прорвалися крізь кордони польської поліції аж під мадярський консулят.

А 21 березня 1939 року підступом польська поліція виарештувала весь Студентський Конгрес і посадила в тюрму “Бригідки”. 3 нами пішла в цю тюрму і Марійка Білас”.

Костянтину Цмоцю вдалося відправити дружину Марію та сина Модеста за кордон, а сам залишився боротися за Україну. Марія була активною членкинею Ліґи Визволення України (теперішня назва Ліґа Українців Канади).

Костянтин Цмоць загинув в 1944р. Похоронений в с.Юшківці Жидачівського району Львівської області в братній могилі борців. Ліґа Українців Канади фінансово долучилася до будівництва надмогильного пам`ятника.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа