
Після багаторічної перерви влада Володимира вирішила відновити святкування Дня міста, що відбулося 18–20 липня. Хоча захід мав святковий характер, урочистості проходили на тлі триваючої війни та величезної міжнародної солідарності, що допомагає місту долати ці складні часи.

На запрошення місцевої влади на святкування прибули делегації з міст-партнерів. Кентшинський повіт представляв староста Міхал Кохановський, а громаду Мальборка — бургомістр Марек Хажевський. Також участь у заходах взяв заступник мера міста Расейняй (Литва) Йонас Вазгіс. Серед присутніх були й представники Кентшинського гуртка Об’єднання українців у Польщі — Андрій Сидор та Дарій Кудрай.

Візит гостей розпочався зі знайомства з історією та сьогоденням Володимира. Делегації оглянули місто, милуючись його унікальними релігійними та архітектурними пам’ятками, що свідчать про багатовікову культурну спадщину.
Гості відвідали місцеву лікарню, де проходять реабілітацію поранені українські воїни, які боролися на передовій за свободу своєї країни. Партнери з Польщі та Литви також оглянули сучасний реабілітаційний центр, що наразі будується. Цей проєкт має вирішальне значення для регіону, а його відкриття заплановано на кінець року.

Головні святкові заходи в неділю поєднали традиції з суворою реальністю. Мешканці та гості міста мали змогу зблизька побачити виставку військової техніки та спорядження, які щодня використовують українські воїни в боротьбі з агресором. Водночас на міській площі вирувало культурне життя та ярмарок майстрів. На прилавках були представлені унікальні вироби ручної роботи та традиційні українські страви, а виручені кошти часто спрямовувалися на благодійність.
Кульмінацією святкувань стало офіційне звернення міського голови Володимира Ігоря Пальонки. Він висловив вдячність іноземним партнерам за роки тісної співпраці. Однак, понад усе, він висловив глибоку вдячність за постійну гуманітарну допомогу, обладнання та духовну підтримку, яка надходить до Володимира з перших днів повномасштабної війни.
Дні міста продемонстрували, що партнерство між містами та повітами Польщі, Литви та України – це не лише підписи на документах. Це, перш за все, живі стосунки, солідарність перед обличчям кризи та спільна віра в безпечне майбутнє Європи.
Представники Кентшинської ланки Об’єднання українців у Польщі привезли із собою гуманітарну допомогу – одяг для дітей, які опинилися у скрутних обставинах, безглютенові продукти та мийку високого тиску для солдатів. Українська делегація з Кентшина також відвідала цвинтар, де вшанувала пам’ять солдатів, які загинули, захищаючи свою Батьківщину.
ас


