Марта Костюк в Мельбурні: нагадати світові про війну в Україні

Марта Костюк

Мельбурн, 23 січня (Reuters) – Марта Костюк програла Коко Ґауфф у трьох сетах на Відкритому чемпіонаті Австралії у вівторок, але пишалася тим, що їй та її подругам вдалося привернути увагу до війни, яка все ще вирує в її країні після майже двох років.

Костюк і її співвітчизниця Даяна Ястремська пробилися до восьми останніх на першому турнірі Великого шолома року, а Еліні Світоліній довелося зійти в четвертому раунді через травму.

«Я вважаю, що дівчата справилися дуже добре», — сказала Костюк після поразки від Ґауфф.

«Я сподіваюся, ви знаєте, що ми зможемо досягти успіху на більшості турнірів, особливо на великих, де багато ЗМІ». Це допомогло б зберегти Україну, де досі живуть її батьки та сестра, на радарах світу.

“Я вважаю, що людям треба нагадати”, – сказала Костюк журналістам, не згадуючи Росію в розмові про війну.

Перед своїм чвертьфіналом Костюк побачила новини про новий ракетний обстріл Києва і надіслала повідомлення друзям, щоб запитати, як вони. «Вони сказали: «Ну, ми дивилися між твоїм результатом і тим, куди летять ракети», — сказала вона.

Ніхто не міг подумати, що Україна все ще буде воювати через два роки, сказала Костюк. «Вони б сказали, що ми ніколи цього не витримаємо, ніколи не витримаємо цього протягом двох років», — сказала вона.

«Це дуже виснажливо жити в такому стані». Вболівальники вдома надсилали їй повідомлення підтримки, дивлячись на теніс як на відволікання.

«Який бойовий дух», — сказала вона, процитувавши їхні повідомлення. «Нам дуже сподобалося». «Спорт завжди приносив людям багато радості та щастя, незалежно від часу».

Реальна війна для молоді країни відчується лише через 10-15 років, вважає Костюк. «Я сподіваюся, що в майбутньому у мене буде час і вплив, щоб допомогти якомога більшій кількості дітей займатися спортом, але це непросто. Але всі просто тримаються дуже міцно. Я дуже сподіваюся, що все це зробить людей сильнішими».

Репортаж Соналі Пола; Редагування Пітера Резерфорда

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа