Мітинг біля пам'ятника Шевченку у Вінніпезі
Канадська провінція Манітоба оголосила 2016 Роком культурної спадщини українських канадців. Це рішення одноголосно підтримали Законодавчі збори провінції у Вінніпезі.
Документ детально описує роль українців у житті Манітоби, починаючи з ранніх днів її освоєння. “Українці Манітоби зробили визначний внесок у розвиток провінції своєю працею у сільському господарстві, лісівництві, залізниці та інших професіях,” – говориться у Прокламації.
Рішення приурочене до 125-ої річниці перших українських поселень у Канаді, а також до 75-ої річниці Конгресу українців Канади. Документ, виголошений Прем’єр-міністром Манітоби Грегом Селінджером, був внесений та підтриманий всіма партіями, представленими у Законодавчих зборах.
Посол України в Канаді Андрій Шевченко з Прем'єром Манітоби Грегом Селенджером
Документ закінчується детальним описом внеску українців у культурну спадщину канадської провінції: хоровий спів, інструментальна музика, національні танці, образотворче мистецтво, вишивка, література, архітектура, бібліотеки, музеї, архіви та національна кухня.
Після ухвалення Прокламація була зачитана на зібранні української громади біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Громада також підтримала негайне звільнення з російської в’язниці Надії Савченко.
“У такі дні почуваєш велику гордість за приналежність до українського моря, – говорить Посол України в Канаді Андрій Шевченко. – Ми вдячні Манітобі і працюємо над більшим: як зміцнити підтримку України, як найкраще використати майбутню Угоду про вільну торгівлю між нашими країнами, як зміцнити українську громаду.”
З-поміж провінцій Канади Манітоба має найвищу частку українців – близько 15%. У січні інша канадська провінція – Саскачеван – оголосила 2016 роком українських канадців.