Квебек висловив солідарність з українським народом

Фото з Офісу Прем’єр-міністра Квебеку: Михайло Швець, Евген Чолій, Прем’єр‑міністр Квебеку Франсуа Лего і Симон Куклевський

22 лютого 2024 року Почесний консул України в Монреалі Евген Чолій очолив українську делегацію до міста Квебек з нагоди 2-ї річниці повномасштабної війни Росії проти України.

В цей день Національна асамблея Квебеку одноголосно прийняла Резолюцію щоб «Висловити солідарність Асамблеї з українським народом», подану Прем’єр‑міністром Квебеку Франсуа Лего та представниками усіх політичних партій.

 

Ця резолюція передбачає:

«Що Національна асамблея нагадує, що протягом двох років триває збройна агресія проти України з боку Росії, яка мала жахливі гуманітарні наслідки, зокрема великі людські жертви, матеріальні руйнування, а потім переселенців;

Що Вона підтверджує свою повну солідарність з українським народом і квебекцями українського походження;

Що Вона вітає стійкість українського народу та знову наголошує на важливості продовження зусиль з надання допомоги Україні;

Що Вона підтверджує невід’ємне право українського народу на свою територіальну цілісність;

Що Вона підтримує запровадження санкцій проти Росії та зусилля відбудови України;

Що на завершення Національна асамблея вшановує пам’ять жертв хвилиною мовчання».

https://www.assnat.qc.ca/fr/travaux-parlementaires/assemblee-nationale/43-1/journal-debats/20240222/371267.html#11h

Опісля Прем’єр-міністр Квебеку Франсуа Лего привітав українську делегацію в Національній асамблеї Квебеку та обговорив з нею поточну ситуацію в Україні.

Почесний консул України в Монреалі Евген Чолій і Президент Провінційної ради Квебеку Конґресу Українців Канади Михайло Швець і його заступник Симон Куклевський подякували Прем’єр-міністру Квебеку за прийняття Національною асамблеєю Квебеку резолюції про солідарність з українським народом та допомогу Уряду Квебеку понад 20 000 тимчасово переміщеним українцям у Квебеку.

Відтак 24 лютого 2024 року відбулися заходи в Монреалі, м. Квебек, Леві та Гранбі на підтримку українського народу у звязку з 2-ю річницею повномасштабної війни Росії проти України.

Під час маніфестації в Монреалі Почесний консул України в Монреалі Евген Чолій заявив, що в інтересах усіх країн-членів НАТО є вчасно надати всю необхідну допомогу для якнайшвидшої перемоги України у цій війні оскільки це дозволить запобігти Третій світовій війні та є найкращою гарантією миру, безпеки та стабільності в Європі.

 

Почесне консульство України в Монреалі

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа