Конгресмен Майк Квиґлі: Визнання Українського Національного Музею в Чикаго

120599166_3507419095981727_1132825294786969644_n

Пані головуюча, я підвівся сьогодні задля визнання Українського Національного Музею в Чикаго (UNM), культурної пам’ятки в серці мого району з нагоди щорічного бенкету. UNM недарма пишається своїми музейними артефактами, бібліотекою та архівами, які надають великого значення історії України, її постійній боротьбі за свободу і демократію, а також багатою культурою і внесками українських американців та американців української спадщини в культурний гобелен Чикаго і в Сполучені Штати.

Кожна з чотирьох імміграційних хвиль з України, а також покоління американських українців, які пішли за ними, принесли з собою багатство літературних, музичних, художніх та культурних артефактів, історичні свідчення, реліквії, наукові патенти, особисті пам’ятки та згадки, всі з яких говорять про важливість української спадщини та особисті й професійні досягнення американських українців по всій нашій країні.
Будучи самими частиною третьої хвилі українських іммігрантів до США, Олекса Ганкевич, Юліан Каменецький та Орест Городиський, заснували Українську бібліотеку і Архівний центр в 1952 р. з метою збереження книг та інших документів, що піддавались ризику знищення в Україні. Невдовзі після створення Бібліотечно-архівного центру, було звернення до української громади, яка з ентузіазмом відгукнулася. Кілька років потому Бібліотека і Архівний центр переріс в Український Національний Музей в Чикаго, який повністю фінансується на пожертви громади. Тим часом, деякі артефакти в зростаючій колекції музею були придбані в Україні, а інші подарували українські американські колекціонери та художники, як з особистих бібліотек, так і від приватних осіб з усієї громади в Чикаго та поза його межами. Понад 100 000 українських американців проживають у Чикаго, і я пишаюся тим, що музей має своє коріння у нашому великому місті.

Українському Національному Музею в Чикаго теж є чим пишатися завдяки наполегливій праці штату, ради директорів та службовців. На жаль, з минулих президентів залишились лише два з нами – доктор Юрій Грицелак та Ярослав Ганкевич, син засновника музею Олекси Ганкевича. Сьогодні під керівництвом Лідії Ткачук, першої жінки-президента музею, UNM продовжує свою роботу в одному з найбільш історичних кварталів Чикаго, Українському Селі. Більше, аніж просто залучення відвідувачів та сприяння їхньому розумінню численних і різноманітних громад Чикаго, він також служить вікном в Україну, її історію та її народ.

Різноманітні колекції музею народного мистецтва, образотворчого мистецтва, гобеленів, традиційного одягу та артефактів допомагають висвітленню суспільного впливу, який американські українці справили на Чикаго і по усіх Сполучених Штатах. Його постійні виставки навчають відвідувачів та й усю українсько-американську громаду історії, спадщини, політики, культури та релігій України, включаючи експонати козацького періоду, роль України у світових війнах і, що найважливіше, Голодомор, вимушений голодомор-геноцид 10 мільйонів українців Сталіним протягом 1932 і 1933 років.

Пані головуюча, Український Національний Музей – це місце, де відвідувачі почуваються бажаними й зацікавленими. Він служить опорою знань та культури для української громади, для усіх верств людей, які називають наше місто домом, а також для усіх університетів та студентів, художників та авторів у всьому світі, які отримали користь від роботи в його архівах. Місту Чикаго пощастило розмістити такий заклад, і сьогодні я маю честь визнати Український Національний Музей тут, в Конгресі.

120655802_3507413175982319_4525939974774067349_n

Джерело: Ukrainian National Museum

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа