На Балі завершився щорічний 46-й Фестиваль Мистецтв (PKB або Bali Arts Festival). Це наймасштабніша культурна подія в Індонезії, яка триває протягом місяця. Мета фестивалю – презентувати та зберігати культурну спадщину Індонезії. Кожен рік з усіх куточків країни сюди з’їжджаються різні колективи і презентують свою унікальну культуру. Для місцевих жителів ця подія є культовою.
На PKB зазвичай виступають місцеві колективи, які представляють різні регіони Балі та інших частин Індонезії. Однак, іноді у фестивалі також беруть участь іноземні артисти, наприклад, з Індії, Японії, Китаю, а також США.
Цього року, вперше на Bali Arts Festival, відомому і масштабному мистецькому заході в Індонезії, два дні поспіль була представлена українська культура. Нашу спадщину презентували бандуристка Лариса Ковальчук та артисти з Українського Культурного Центру SLAVA, до складу якого входять українці та австралійці з українським корінням. Організацією виступу та прийомом гостей займалася українська спільнота Індонезії – Bali Ukraine, за підтримки почесного консула І Ньомана Астами та посла України Василя Гамяніна.
Колектив SLAVA та Лариса Ковальчук прибули з Сіднея та Аделаїди, щоб вперше представити багату українську культуру на Балі. Вони показали традиційні народні танці, включаючи гопак, а також спів і гру на бандурі. Почесні гості, серед яких були консули Австралії, Мексики, Угорщини, місцеві бізнеси та культурні діячі Балі, а також відома громадська активістка Ні Лух Джелантік, приєдналися до виступу.
Кожен день завершувався коломийкою, під час якої жителі Балі із захопленням виходили на сцену й танцювали гопак та українські танці разом з артистами. Виступ привернув увагу місцевих ЗМІ, а відео з грою на бандурі стало хітом в Instagram.
Балійський фестиваль мистецтв традиційно відвідують важливі державні й культурні діячі, зокрема президент Індонезії, губернатор Балі, міністри культури та туризму, а також інші високопосадовці. Їх присутність не лише додає престижу фестивалю, але й допомагає привертати увагу до культурної спадщини.
В Індонезії та Азії в цілому про Україну знають доволі мало. Нас все ще часто плутають з росіянами. Тому діяльність місцевих українських громад та участь у культурних фестивалях є можливістю не лише для культурного обміну та відокремлення України від «російського світу» у свідомості місцевих мешканців, але й платформою для налагодження дружби та діалогу між країнами.
Беручи участь у такій важливій для Індонезії події, українці демонструють свої давні традиції, викликаючи щирий та непідробний інтерес серед місцевих мешканців. Такі заходи популяризують українську культуру й традиції в південно-азійському регіоні та створюють основу для ширшого обміну та партнерства з Індонезією.