Греко-католики Москви відзначили свято літнього Миколая

22 травня християни відзначають день перенесення мощів святого Миколая Чудотворця. У народі цей день називають Літнім Миколаєм.

Українська греко-католицька громада, яка ще називається московська греко-католицька парафія Святих Костянтина і Олени, якою керує священник отець Василь Вайда, відзначила свято в Соборі Непорочного Зачаття. В католицькому соборі громада  має можливість щонеділі збиратися на богослужіння, відзначати свята –Різдво, Великдень та ін. Громада постійно мала проблему з приміщенням. Один час віряни збиралися в Українському освітньому центрі в школі № 124 (центр ліквідовано 2008 р.).

Українська церква завжди несла високу місію по збереженню українських духовних цінностей. Всюди, де осідали українці, з’являлися українські церкви, навколо яких гуртувались громади, відкривались школи, культурно-інформаційні центри.

Урочистості з відзначення свята літнього Миколая відбулися в неділю 23 травня. Для вірних парафії Святих Костянтина і Олени цей день крім вшанування пам’яті Святителя був відзначений ще вельми прикметною подією: п’ятеро юних парафіянок вступили до Першого Святого Причастя.

IMG_6567-2-1024x683

Подібне у Москві, Росії скоріше є винятком. А загальний стан такий – української церкви (православної, греко-католицької, католицької) в Росії немає, і можливостей для її появи і розвитку теж немає. Особлива протидія з боку влади і російської православної церкви становленню української православної церкви. Спочатку Київського патріархату, затим Православної церкви України, т. зв. «розкольників русского православія», яке стало одним із наріжних каменів «русского міра».

В підмосковному Ногінську існує невеликий храм Православної церкви України, а може краще сказати, що животіє під загрозою знесення в будь-який час за рішенням Ногінського суду. Тож святі отці повісили в трапезній портрети Путіна і Медведєва. Певно для того, щоб чиновники пам’ятали, що в разі знесення храму під бульдозером опиняться і портрети.

Охрестити дітей в українській православній церкві з Москви доводиться їхати в Україну. Відкрити місце для української церкви при дипломатичних представництвах чи , наприклад, в Культурному центрі України (КЦУ), як це заведено в інших посольствах – цього українська влада осягнути не може. А місцеві адміністратори (керівництво КЦУ, прес-служба ОУР) опускають залізну завісу перед священнослужителями. Відома сумнозвісна історія, коли всупереч попередній домовленості адміністрація КЦУ (гендиректор В. Юрченко, пізніше звільнений за розвал роботи) зірвала відзначення знаменної події в історії української церкви 1030-ліття хрещення України-Руси.

20180724_182441-1024x768За залізною завісою “Культурний центр України”

До парафії Святих Костянтина і Олени завітали почесний гість протосинкел Ординарія католиків візантійського обряду  Іван Лега, столичні католицькі священики вікарій Архієпископа для Росії Вірменської Католицької Церкви протоархимандрит Петрос Єсаян, Генеральний Кустод Ордену Братів Менших Конвентуальних отець Дарій Харасимович, настоятель парафії Святих Петра і Павла отець Ігор Ковалевський та ін. Архімандрит Іван Лега очолив святкову Божественну Літургію, він же вручив представникам молодого покоління, які вперше вступили до Святих Тайн, пам’ятки про Першу Сповідь і Перше Причастя. Богослужіння завершилося благословенням вірних мощами Святителя Миколая і їх помазанням освяченим єлеєм.

Затим була трапеза, невеликий концерт, а на завершення урочистостей зроблена загальна пам’ятна світлина.

IMG_7479-1024x683Парафія Святих Костянтина і Олени у Москві

Прес-служба Об’єднання українців Росії

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа