Експозиція “Народна війна” представлена в США та Канаді

7-30 листопада 2011 р. голова Київської міської організації товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса, директор Mузею совєтської окупації Роман Круцик представив нову експозицію «Народна Війна» в США та Канаді.

Моноргафія-путівник присвячена повстанським рухам у радянській Україні 1918-1933 роках та розкриває невідомі раніше розміри опору радянській владі в Україні, що і стало головною причиною Голодомору-геноциду, влаштованого Сталіном у 1932-33 рр. Дослідники «Меморіалу» на чолі з Р.Круциком зібрали 70000 нових архівних документів про «народну війну». В цих архівах також знайдено чимало свіжих матеріалів про Похідні Групи ОУН у Східній Україні та їхню боротьбу проти нацистів і більшовиків у 1940-их роках.

Роман Круцик відвідав Північну Америку на запрошення Конференції Українських Державницьких Організацій Канади і США. Громадські заходи відбулися під патронатом КУК у Канаді і УККА в США.

У США Роман Круцик відбув зустрічі з громадою у Нью-Йорку, Виппані (Нью-Джерсі),Вашінґтоні і Чікаґо; виступив перед академічною аудиторією американських  університетів, а  саме:  New York University, Harvard University (Сambridge,MA), American University (Washington, D. C.); поспілкувався з українськими дипломатами у Вашинґтоні.

В Канаді голова «Меморіалу» побував в Оттаві, де відбув зустрічі з Canada Ukraine Parliamentary Friendship Group і з чиновниками  в  Канцелярії прем’єр-міністра. Після Оттави зустрічі з громадськістю відбулися в Монтреалі (Квебек), Торонто, Ошаві і Гамільтоні. В Торонті Роман Круцик також зустрівся здирекцією Українсько-Канадського  Дослідно-Документаційного Центру (з яким «Меморіал» співпрацює уже багато років),  з  координатором Слов’янських  (наукових)  ресурсів і головою Центрально-і Східньо-европейського центру ресурсів ім. Петра Яцика при Торонтському університеті д-р  Ксенею  Кебузинською,  генеральним  консулом  України Олександром Данилейком і генеральним  консулом  Польщі Мареком Цієсельчуком. У четвер, 24 листопада Роман Круцик відбув до Західньої Канади, де мав зустрічі з гро-мадськістю Вінніпеґу, Едмонтону  і  Калґар.  У  Вінніпеґу виступив з доповіддю у Манітобському університеті і зустрівся з чиновниками Канадського  музею  для  людських прав. У Вінніпеґу і Едмонтоні Роман  Круцик  взяв  участь  в офіційному  відзначенні  78-оїрічниці Голодомору в Україні і  зустрівся  з  представниками провінційної влади.

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа