Дух України на американській землі завдяки Т.Шевченкові

Йосиф Сірка

У місті Норт Порт (North Port), що на західній частині стейта Флориди (США) вчора відзначили 210 років з дня нардження Тараса Шевченка (1814-1861). В Культурному осередку ім. Св.Андрія на Biscayne Dr. зібралася численна громада, щоб вшанувати найвидатнішого українського ґенія, памятники якому стоять вже на всіх континентах.

Українська громада м. Норт Порт могла би послужити прикладом українським громадам, число яких зросло за останні два роки повномасштабної війни Московії проти України. Тут 23.2.24 року українська громада організувала протестну демонстрацію з нагоди другої річниці загарбницької війни РФ проти України, а наступного дня, релігійні громади різних конфесій, провели спільну багатолюдну молебень в Соборі Входа в Храм Пресвятої Богородиці Української Католицької Церкви.

Участь у програмі відзначення дня народження Т.Шевченка в Культурному осередку м. Норт Порт дітей релігійної громади Пятидесятників дає надію, що всі конфесії українців знайдуть можливість відзначати спільно визначних українців. Саме Тарас Шевченко нагадав нам, що саме Один Господь нам допомагає: «Борітеся – поборете. Вам Бог помагає!»

«Свято Шевченка» відкрила, пані Віра Боднарук, яка попросила ведучу вечора Богдану Пужик провести програму вечора. З короткою доповідю про Т.Шевченка виступила Дарія Томашоска, яка звернула увагу на те, що численні вірші Шевченка стали народними піснями. Громадський хор, під кер. Д-р Юрія Шевчука виконав дві пісні на слова Шевченка, після яких двоє школярів – Назар Вихопень та Єва Даниловець продекламували вірш «Учітеся брати мої».

Приємною несподіванкою був виступ Олега Майовського – композитора, співака, дириґента та прідприємця, який 2015 р. переїхав жити до Сієтел (Seattle). Крім того, що він виконав власну пісню: «Встань, пробудись, Україно», на яку його «надихнув» Т.Шевченко, повідомив, що організуватиме дитячий хор у Норт Порт.

Далі слідував виступ Лесі Попель з віршем Шевченка «Суботів» та сольний виступ Ю.Шевчука з піснею «Така її доля» і твір Лесі Попель «На день народження Шевченка», який зачитала Оля Бабчук. Приємно вразив і сольним номером Орест Грицик піснею «Думи мої», а Громадський хор завершив святкування «Заповітом», який разом з хором проспівали усі учасники.

Свято Тараса Шевченко, в черговий раз, стало яскравим обєднавчим засобом українців, які в жорстокій загарбницькій війні змушені захищати не тільки свою споконвічну землю, але й саме існування нації. Тому клич Шевченка:

Борітеся – поборете

Вам Бог помагає

Вселяє нам надію на перемогу над споконвічним ворогом – московським нелюдом. Вечір закінчився спонтанним виконанням «Ще не вмерла України…»

North Port, 10.3.24

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа