Другий світовий форум українознавчих навчальних закладів «В освіті сила України»

Афіша

Де: Платформа ZOOM
Коли: 11 грудня 2022 року о 14:00 (за київським часом)
Організатор: Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» (МІОК), Світовий Конґрес Українців (СКУ) та Світова Федерація Українських Жіночих Організацій (СФУЖО)
Мотто: «Є лише дві цінності, які ми можемо передати своїм дітям. Одна з них – коріння, інша – крила». (Іван Павло II)

МІОК у партнерстві зі Світовим Конґресом Українців та з Світовою Федерацією Українських Жіночих Організацій запрошує взяти участь у Другому світовому форумі українознавчих навчальних закладів «В освіті сила України».

Результатом роботи Першого світового форуму, який відбувся у Львівській політехніці у 2018 році, стало започаткування та створення першої у світі платформи українознавчих освітніх закладів за кордоном «Український освітній всесвіт».

Однак повномасштабне вторгнення росії на територію України зумовило нові виклики. Мільйони українських вимушених мігрантів, передусім дітей з центральних та східних регіонів України, опинилися за кордоном. Вони знаходяться у пошуку освітніх закладів, шляхів інтеграції в нові суспільства та збереження української ідентичності.

Тому одне із завдань, яке ставлять перед собою організатори – окреслення та вирішення питань, пов’язаних з українською освітою нових українських мігрантів на усіх континентах.

Робота форуму запланована у кількох форматах. Під час панельної дискусії «Після перемоги: візія української освіти за кордоном» виступлять промовці Сергій Шкарлет, Наталія Пошивайло-Таулер, Ірина Ключковська, Оксана Винницька-Юсипович, Павло Садоха, Віра Коник, Мирослава Керик та Любов Любчик.

Кожен з присутніх отримає шанс дізнатись відповіді на найактуальніші питання.

Зокрема:

Що варто робити, аби протидіяти асиміляції?

Як протистояти «русскому міру» за кордоном?

Як інтегруватися в освітній простір Європи?

Як заохотити українських дітей та батьків, які вимушено перебувають за кордоном, обирати українські навчальні заклади, а не російські?

Якими є тренди сучасного українського шкільництва?

Як вирішуються проблеми та виклики, які постали перед українськими навчальними закладами у Польщі?

Що таке «Український освітній всесвіт» та як ним користуватись?

Модеруватимуть подію Ірина Ключковська та Оксана Горда.

Вирішення освітніх питань українського шкільництва закордоном є пріоритетним та вкрай вагомим для української влади. Саме тому зустріч із Сергієм Шкарлетом, Міністром освіти та науки України, одним із промовців панельної дискусії, є хорошою нагодою поставити тематичні питання і отримати на них відповідь у форматі онлайн.

Крім того, на події буде представлено презентацію «Створення мережі ресурсних інклюзивних центрів для освіти дітей українських біженців: на прикладі Португалії», Катерини та Ігоря Островських.

Робота у форматі «світових кафе» дасть змогу учасникам із майже 40 країн світу розробити рекомендації для вирішення проблем, які виникають із вимушеними мігрантами, їх інтеграцією; протидією «русскому міру» та популяризацією української мови серед батьків, подоланням російських наративів у школах і т.д.

Вхід за покликанням:

https://us06web.zoom.us/j/81660805854?pwd=QkFhTnVydUExMUhUeWFPZjFXUUlWUT09

Meeting ID: 816 6080 5854

Passcode: MIOK

Для довідки:

Ірина Ключковська – директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою, кандидатка педагогічних наук.

Оксана Горда – кандидатка філологічних наук, старша наукова співробітниця МІОКу.

Сергій Шкарлет – Міністр освіти та науки України.

Наталія Пошивайло-Таулер – регіональна віцепрезидентка Світового Конґресу Українців (СКУ) Австралії та Океанії.

Оксана Винницька-Юсипович – почесна консулка Канади в Україні, докторка філософії, викладачка кафедри початкової та дошкільної освіти Львівського національного ун-ту ім. І. Франка.

Павло Садоха – регіональний віцепрезидент Світового Конґресу Українців (СКУ) Північної, Південної і Західної Європи, голова Спілки українців Португалії.

Віра Коник – регіональна віцепрезидентка Світового Конґресу Українців (СКУ) Центральної та Східної Європи.

Мирослава Керик – канд. істор. наук, голова правління Фонду «Наш вибір», співробітниця Інституту Філософії та соціології Польської Академії Наук.

Любов Любчик – учителька Української школи при церкві Святого Володимира Великого у Парижі, членкиня управи Союзу українок Франції.

Катерина Островська – координатор психологічної служби Спілки українців у Португалії, доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри спеціальної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка, психолог, психотерапевт, науковий керівник освітнього експерименту Управління освіти і науки ЛОДА «Впровадження структурно-функціональної моделі забезпечення комплексної підтримки україномовної освіти за кордоном»

Ігор Островський – виконавець проєкту Спілки українців у Португалії щодо функціонування Центру підтримки українів у Португалії при муніципалітеті Лісабону, доктор технічних наук, професор кафедри напівпровідникової електроніки НУ «Львівська політехніка», професор кафедри спеціальної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка, психотерапевт КІМ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа