Де: | Платформа ZOOM |
Коли: | 11 грудня 2022 року о 14:00 (за київським часом) |
Організатор: | Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» (МІОК), Світовий Конґрес Українців (СКУ) та Світова Федерація Українських Жіночих Організацій (СФУЖО) |
Мотто: | «Є лише дві цінності, які ми можемо передати своїм дітям. Одна з них – коріння, інша – крила». (Іван Павло II) |
МІОК у партнерстві зі Світовим Конґресом Українців та з Світовою Федерацією Українських Жіночих Організацій запрошує взяти участь у Другому світовому форумі українознавчих навчальних закладів «В освіті сила України».
Результатом роботи Першого світового форуму, який відбувся у Львівській політехніці у 2018 році, стало започаткування та створення першої у світі платформи українознавчих освітніх закладів за кордоном «Український освітній всесвіт».
Однак повномасштабне вторгнення росії на територію України зумовило нові виклики. Мільйони українських вимушених мігрантів, передусім дітей з центральних та східних регіонів України, опинилися за кордоном. Вони знаходяться у пошуку освітніх закладів, шляхів інтеграції в нові суспільства та збереження української ідентичності.
Тому одне із завдань, яке ставлять перед собою організатори – окреслення та вирішення питань, пов’язаних з українською освітою нових українських мігрантів на усіх континентах.
Робота форуму запланована у кількох форматах. Під час панельної дискусії «Після перемоги: візія української освіти за кордоном» виступлять промовці Сергій Шкарлет, Наталія Пошивайло-Таулер, Ірина Ключковська, Оксана Винницька-Юсипович, Павло Садоха, Віра Коник, Мирослава Керик та Любов Любчик.
Кожен з присутніх отримає шанс дізнатись відповіді на найактуальніші питання.
Зокрема:
Що варто робити, аби протидіяти асиміляції?
Як протистояти «русскому міру» за кордоном?
Як інтегруватися в освітній простір Європи?
Як заохотити українських дітей та батьків, які вимушено перебувають за кордоном, обирати українські навчальні заклади, а не російські?
Якими є тренди сучасного українського шкільництва?
Як вирішуються проблеми та виклики, які постали перед українськими навчальними закладами у Польщі?
Що таке «Український освітній всесвіт» та як ним користуватись?
Модеруватимуть подію Ірина Ключковська та Оксана Горда.
Вирішення освітніх питань українського шкільництва закордоном є пріоритетним та вкрай вагомим для української влади. Саме тому зустріч із Сергієм Шкарлетом, Міністром освіти та науки України, одним із промовців панельної дискусії, є хорошою нагодою поставити тематичні питання і отримати на них відповідь у форматі онлайн.
Крім того, на події буде представлено презентацію «Створення мережі ресурсних інклюзивних центрів для освіти дітей українських біженців: на прикладі Португалії», Катерини та Ігоря Островських.
Робота у форматі «світових кафе» дасть змогу учасникам із майже 40 країн світу розробити рекомендації для вирішення проблем, які виникають із вимушеними мігрантами, їх інтеграцією; протидією «русскому міру» та популяризацією української мови серед батьків, подоланням російських наративів у школах і т.д.
Вхід за покликанням:
https://us06web.zoom.us/j/81660805854?pwd=QkFhTnVydUExMUhUeWFPZjFXUUlWUT09
Meeting ID: 816 6080 5854
Passcode: MIOK
Для довідки:
Ірина Ключковська – директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою, кандидатка педагогічних наук.
Оксана Горда – кандидатка філологічних наук, старша наукова співробітниця МІОКу.
Сергій Шкарлет – Міністр освіти та науки України.
Наталія Пошивайло-Таулер – регіональна віцепрезидентка Світового Конґресу Українців (СКУ) Австралії та Океанії.
Оксана Винницька-Юсипович – почесна консулка Канади в Україні, докторка філософії, викладачка кафедри початкової та дошкільної освіти Львівського національного ун-ту ім. І. Франка.
Павло Садоха – регіональний віцепрезидент Світового Конґресу Українців (СКУ) Північної, Південної і Західної Європи, голова Спілки українців Португалії.
Віра Коник – регіональна віцепрезидентка Світового Конґресу Українців (СКУ) Центральної та Східної Європи.
Мирослава Керик – канд. істор. наук, голова правління Фонду «Наш вибір», співробітниця Інституту Філософії та соціології Польської Академії Наук.
Любов Любчик – учителька Української школи при церкві Святого Володимира Великого у Парижі, членкиня управи Союзу українок Франції.
Катерина Островська – координатор психологічної служби Спілки українців у Португалії, доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри спеціальної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка, психолог, психотерапевт, науковий керівник освітнього експерименту Управління освіти і науки ЛОДА «Впровадження структурно-функціональної моделі забезпечення комплексної підтримки україномовної освіти за кордоном»
Ігор Островський – виконавець проєкту Спілки українців у Португалії щодо функціонування Центру підтримки українів у Португалії при муніципалітеті Лісабону, доктор технічних наук, професор кафедри напівпровідникової електроніки НУ «Львівська політехніка», професор кафедри спеціальної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка, психотерапевт КІМ