Державний стандарт загальної середньої освіти України розробляли за участю діаспори

25 лютого – 11 березня 2017 р. Голова Світової Координаційної Виховно-Освітньої Ради (СКВОР) Світового Конґресу Українців (СКУ) Оксана А. Винницька-Юсипович узяла участь у створенні оновленого Державного стандарту загальної середньої освіти України. У двотижневій роботі взяли участь члени Національної академії педагогічних наук України, представники обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти з різних міст України, директори та вчителі шкіл Львова, які протягом багатьох років працюють за принципами “Лицем до дитини”, члени громадської організації “Школа без сліз” та експерти в галузі освіти з Польщі та Канади.

Праця над оновленням Державного стандарту загальної середньої освіти розпочалася з ініціятиви Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич та її заступника Павла Хобзея в рамках концепції “Нова українська школа”, яка була проголошена 27 жовтня 2016 р. рішенням Колегії Міністерства освіти і науки України. Організатором обговорення виступив директор Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (ЛОІППО) Роман Шиян. Робочі зустрічі пройшли в приміщеннях Патріаршого дому на території Українського Католицького Університету (УКУ) у Львові.
unnamed(4)Зліва на право: Мирослава Товкало (Завідувач кафедри освітньої політики ЛОІППО), Наталія Пастушенко (Заступник директора з наукової роботи ЛОІППО), Роман Шиян (Директор ЛОІППО) та Оксана А. Винницька-Юсипович (Голова СКВОР)

25 років тому, у 1992 р., СКВОР започаткував працю Інституту професійного розвитку вчителів (директор Надія Луців), який, крім сучасних методик навчання, поширював серед освітян України демократичні засади керівництва педколективами, уміння працювати в період змін та інформаційної війни, важливість самоосвіти та постійного самовдосконалення. З того часу вчителі діяспори регулярно долучаються до курсів, семінарів та конференцій в Україні, а також приймають учителів з України в своїх державних школах в різних частинах світу. Мета такого спілкування та співдії – привести навчальний процес у загальноосвітніх школах України у відповідність з потребами та вимогами 21-го сторіччя.
“Розуміючи всі позитиви та виклики, з якими зустрічаються вчителі в цілому світі, я заохочую освітян діяспори, які працюють в загальноосвітніх школах різних держав світу, разом з освітянами України долучатися до розвитку Нової української школи,” – заявила Голова СКВОР Оксана А. Винницька-Юсипович, яка з 26 жовтня 2016 р. є радником Міністра освіти і науки України на громадських засадах.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа