Демонстрація мистецького росту і захоплююча виставка в Торонто

Lesiuk1Йосиф Сірка

В приміщенні Канадської Української Мистецької Фундації, у найбільшому канадському місті Торонто, 10 вересня 2023 р. відбулася персональна виставка широко відомого скульптора Олега Лесюка, яка триватиме до 1.10.2023 р.. Доказом великої зацікавлености творчістю О.Лесюка була участь у відкритті, на яке прийшли подивитись біля 200 людей. Незважаючи на мале приміщення, організаторам вдалось не тільки показати значну кількість мистецьких творів, але й забезпечити фахову оцінку творчости скульптора.

Відкриття виставки провів голова КУМФу Ю.Клюфас, а мистецькі праці та творчий доробок О.Лесюка оцінила Д-р Дарія Даревич. Професорка мистецтвознавста не тільки дала високу оцінку творам, але й звернула увагу на те, що О.Лесюк, після поселення в Канаді 1992р., пройшов шлях адаптації до нових умов не тільки існування, але й творення і мистецького росту.

IMG_2156

Це вже 6-а персональна виставка Лесюка в Канаді. Він був організатором та учасником 3-х симпозіумів скульптур з дерева, створив монументальні знаки, його твори у бронзі є не тільки в Україні, Канаді, США, але й у Великій Британії, Франції, Італії, Польщі, Німеччині.

Lesiuk8

Олег Лисюк відомий не тільки через свої твори, які йому принесли визнання та численні нагороди, з-поміж яких особливо виділяється нагорода від Світового Конґресу Українців – Ювілейна медаль Тараса Шевченка. Він член різних мистецьких організацій та обєднань Канади та України.

Lesiuk2

Прикрасою відкраття мистецької виставки О.Лесюка був не тільки імпровізований «концерт» з музики та співу, але й участь мами мистця – пані Віри.

sirka&lesiuk

Молода й старша публіка задокументували надзвичайне зацікавлення витонченим і захоплюючим мистецтвом «оновленого» скульптора і підтвердила, що з ростом прихильників мистецтва, прийдеться управі КУМФу подумати про більший простір. Бо ж, збільшуюється не тільки кількість мистецьких творів, але й зростають нові митці.

Торонто, 10.9.23

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа