Чи буде ще Великдень в українському храмі в підмосков’ї?

noginsk-768x1024Свято-Троїцький храм

Великдень – одне з найбільш важливих християнських свят. В Україні Великдень має воєнний відтінок Українці в Росії, друзі і симпатики України у всьому світі відзначають воскресіння Христове з вірою і надією в перемогу добра над злом.

У всіх світах, де опинялись українці в пошуках кращої долі, вони продовжували українське життя, українські традиції. Українська церква є важливим центром національного життя української діаспори, чого, не можна сказати про Росію. Немає тут української церкви, і всі спроби виправити становище наштовхуються на жорсткий спротив російської церкви, тісно афілійованої з владою.

В  Україні донедавна проросійська т. зв. Українська православна церква (УПЦ) почувала себе досить вільно. Їй належала більшість приходів, і вона була форпостом російської православної церкви у просуванні ідеї «русского мира» в Україні. Все змінила —————, вона оголила проблеми, які віками існували в російсько-українських відносинах, вивела їх на екзистенційний рівень: бути чи не бути Україні. До тями прийшло політичне керівництво України, прокинулась політична воля, без якої Україні не бути. Позиції московської церкви в Україні відчутно похитнулися, вона позбулася головної православної святині в Україні Київо-Печерської лаври. Найбільший лемент з цього приводу здіймає російська церква, зв’язок з якою УПЦ позірно намагається приховати.

В Росії існує один невеликий приход Богородської єпархії Православної церкви України у підмосковному Ногінську (Богородську) Свято-Троїцький храм, де предстоятелем є владика Адріан. Існує приход якимось дивом, бо над храмом від 2016 р. тяжіє рішення Ногінського суду про знесення будинку. Влада закидає, що церква збудована неправильно, не в належному місці, з порушенням прав громадян і містобудівних правил.

Для віруючих прихожан головними аргументами є духовна сутність приходу і особа предстоятеля церкви. Люди приходять до церкви, де виконуються православні обряди, молитви, служби, їм подобається священник.

  • Вони ж православні люди. Істина для них в Євангелії чи в Московській патріархії? – задає риторичне питання владика Адріан.

Але питання далеко не риторичне. У  ворогів  Богородської єпархії аргументи не про спокій громадян і містобудівні правила, а про “українську хунту”, “православний розкол”, проголошення на великому вході імен патріарха Варфоломія, предстоятеля Православної церкви України митрополита Епіфанія, хоча про це не кажуть.

Чому досі будинок не знесли, можна тільки здогадуватися. Можливо, щоб не давати зайвий привід проти московської церкви в Україні. Тепер лишається гадати, чи встоїть Свято-Троїцький храм в нинішніх умовах. Без Божої помочі не обійтися.

У Великдень 15-16 квітня «Українці Москви» відвідали Свято-Троїцький храм, взяли участь великодніх заходах. Як завжди зробив свій внесок заслужений артист України Руслан Кадіров, Його голос лірико-драматичний тенор гармонійно вписався в богослужіння.

В трапезній-1024x768В трапезній

Під час трапези відбулась бесіда про проблеми українців в Росії. Велику увагу було приділено проблемі збереження зв’язків з Україною, поїздок в Україну. Владика Адріан розповів про свою поїздку через Єреван, Кишинів в Україну, на Батьківщину.

Прес-служба Об’єднання українців Росії

Москва-Ногінськ

17 квітня 2023 р.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа