21 вересня в Рахманіновському залі консерваторії ім. Чайковського відбувся авторський концерт українського, російського, за хронологією можна сказати радянського композитора, музичного етнографа Ігоря Мацієвського.
І. Мацієвський належить українців, які зберегли любов до України, не загубили своє українство і допомагають це робити іншим. Як активіст української громади Санкт-Петербурга, академік, доктор мистецтвознавства Ігор Володимирович гідно представляє українців Росії і вносить свій доробок на покращення іміджу України.
Ігор Мацієвський — автор великих симфонічних та хорових творів. Зокрема: ораторії «Пам’ять про Лесю Українку»; «Симфонії-концерту для скрипки з оркестром»; «Концерту для оркестру народних інструментів»; вокально-симфонічного циклу «Діти Гуцульщини»; «П’яти літургічних співів для хору а-капела»; «Білоруської Меси»; музичної поеми «Черемош», «Концерту для трьох фортепіано», майстер камерних інструментальних та вокальних циклів і пісень на вірші Т. Шевченка, І. Драча, О. Олеся, Б. Антонича, М. Волошина, М. Богдановича, М. Вінграновського, О. Гаруна тощо.
Фундаментальною працею І. Мацієвського є монографія «Музичні інструменти гуцулів», в якій описано 200 різновидів гуцульських музичних інструментів, що є своєрідним рекордом (дослідники народних інструментів інших народів подають опис не більше 20-50 інструментів).
І. Мацієвський зібрав колекцію музичних інструментів народів світу (близько 300 екземплярів), яка оголошена національним надбанням Росії. Колекція є живою, Ігор Володимирович !!! може грати на всіх інструментах колекції.
Нещодавно Ігорю Володимировичу виповнилось 80 років, і він так же вправно грає на бандурах, комузах, сибизгах, балалайках, … на радість собі, на втіху людям і продовжує плідну творчу роботу.
В досить об’ємній програмі концерту було чимало творів на українську тематику. В концерті брала участь дочка композитора Катерина-Марія Шмідт, яка прибула з Німеччини.
Вражаючим було друге відділення – «Концерт для трьох фортепіано» у виконанні фортепіанного ансамблю Московського Державного Інституту музики ім. А. Г. Шнітке Ельвіри Аванесян, Данила Даутова, Лейли Сафіної, які грали на високому професійному рівні. Більше того переходили від рояля до рояля, мінялись місцями, так що кожен виконавець грав на кожному з трьох роялів. Ефект посилювався чудовою акустикою Рахманіновського залу.
Концерт для трьох фортепіано – маестро і виконавці
На запрошення маестро концерт відвідали Тимчасовий Повірений в справах України в Російській Федерації Василь Покотило з дружиною, перший секретар Посольства Віктор Якубов та інші представники Посольства, активісти громадської організації «Українці Москви» Руслан Брагар (Кадіров), Валерій Семененко.
Після концерту, другий зліва І. Мацієвський, ВасильПокотило, праворуч дочка Мацієвського
І. Мацієвський поділився творчими планами, не забув підкреслити, що є членом ради Української національно-культурної автономії Санкт-Петербурга.
І. Мацієвський, В. Покотило, Р. Брагар (Кадіров)
Прес-служба Об’єднання українців Росії