Aнонс ІІ Українсько-Польського Наукового Форуму

pres-anons 2_html_5d980279

Місце проведення: Актова зала головного корпусу Львівської політехніки

(м. Львів, вул. С. Бандери 12)

Дата: 12 – 13 травня 2016 р.

Початок роботи: 11:00.

Форум є спільним проектом Інституту політичних наук Вармінсько-Мазурського університету (Ольштин, Польща) та Інституту гуманітарних і соціальних наук НУ «Львівська політехніка».

Співорганізатори заходу: Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» (МІОК), Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника, Науково-аналітичний центр політичних досліджень «Вектор».

Форум відбудеться за підтримки Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції, Комітету ВРУ у закордонних справах, Представництва МЗС України у Західному регіоні, Львівської міської ради, Львівської обласної ради та Програми розвитку ООН в Україні.

На форумі будуть обговорені такі питання:

  • політична та інституційна адаптація до євроінтеграції,

  • створення наднаціональної колективної ідентичності «європеєць»,

  • статус етнічних та національних меншин,

  • умови формування європейської ідентичності українців та визначення пріоритетів, які сприятимуть повноправному членству України в європейській спільноті.

Окрім пленарних та секційних засідань, у рамках роботи Форуму заплановано проведення круглого столу на тему «Етнічні та національні меншини України та Польщі».

Директор ІГСН Ярина Турчин наголошує: «Українці – європейська нація, тому наші політичні, економічні та безпекові перспективи в об’єднаній Європі. Сьогодні ми долаємо непростий євроінтеграційний шлях,  але це дорога до рідного дому. Головне завдання форуму – відкрити Україну та її європейські цінності для Європи, для того, аби ми якомога швидше інтегрувалися в це середовище».

Народний депутат України Оксана Юринець зазначає: «З одного боку, Україна потребує повноправного членства у Євросоюзі і повинна розуміти, що ключі від цього – у її власних руках, просто необхідно визначитись, як цими ключами скористатися. З іншого – і Європа має усвідомити, що зміцнення відносин з Україною є важливими не тільки тому, що цього хочуть українці, а тому, що це потрібно європейцям. Європа потребує України, бо ми можемо принести їй ті цінності, які вона забула. Природа Майдану, надзвичайна консолідованість українства в останні тяжкі роки це довели».

Директор МІОКу Ірина Ключковська як модератор круглого столу вважає, що ставлення до національних меншин – тест на зрілість держави проживання і держави походження, свідчення дієвої, а не декларативної внутрішньої і, водночас, зовнішньої політики.

У форумі візьмуть участь:

Мирон Сич (Miron Sycz) – заступник голови комісії національних меншин Сейму Республіки Польща;

Оксана Юринець – народний депутат України, голова підкомітету з питань регіонального та транскордонного співробітництва між Україною та країнами ЄС Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції

Ірена Бурчик (Irena Burczyk) – радник сейму Вармінсько-Мазурського воєводства

Збігнєв Пєтрак (Zbigniew Pietrzak) – радник сейму Вармінсько-Мазурського воєводства

Марцін Півоварчик (Marcin Piwowarczyk) – радник сейму Вармінсько-Мазурського воєводства

Марцін Куласек (Marcin Kulasek) – радник сейму Вармінсько-Мазурського воєводства

Тарас Вервега – депутат Львівської обласної ради

Уляна Пак – депутат Львівської обласної ради

Роман Грицевич – депутат Львівської міської ради

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа