90 років одному з учасників встановлення Козацького хреста в Сандормоху

IMG_0063-1024x768Одег Місілюк

Народився О. Місілюк на Хмельниччині в с. Майдан-Вила Шепетівського району. В 1955 р. після закінчення Львівського політехнічного інституту був направлений на роботу в Карелію. 46 років працював в енергетичній галузі, пройшов шлях від рядового інженера до директора Петрозаводської мережі Карелкомуненерго. Має звання заслужений енергетик Росії, урядові нагороди.

Протягом 10 років О. Місілюк був депутатом Петрозаводської міської ради, очолював постійну комісію по комунальному господарству.

О. Місілюк  в пострадянський період бере активну участь в українському русі, є одним із засновників української організації Карельське республіканське громадське «Товариство української культури «Калина», член правління товариства, з 2001 р. заступник голови правління. Брав участь у створенні української бібліотеки в Петрозаводську, поповненні книжкового фонду.

О. Місілюк створив велику фонотеку про життя і діяльність карельських українців, про роботу товариства «Калина», став визнаним літописцем українського життя в Карелії.

О. Місілюк представляв карельських українців на зібраннях українців світу, Росії, був делегатом 1-го і 2-го Всесвітніх форумів українців, 1-го і 2-го Конгресів українців Росії.

Брав участь у встановленні Козацького Хреста – пам’ятника жертвам сталінських репресій  в урочищі Сандармох.

О. Місілюк неодноразово виступав з доповідями на міжнародних конференціях (Петрозаводськ, Ніжин) про українську Карелію.

Українська громада Росії щиро вітає Олега Місілюка  з ювілеєм, всіляких гараздів  йому, снаги до роботи на добро українській справі і божої ласки.

P.s. Республіканське громадське товариство української культури «Калина» є однією з активних українських організацій в Росії. Українській громаді Росії і за її межами добре відомі імена Лариси Скрипникової (колишня голова правління, зараз почесна голова товариства), творця і художнього керівника народного хору «Українська пісня» Клари Стасюк, нинішньої голови правління Світлани Рукавішнікової.

Мабуть самою знаменною подією в діяльності «Калини» і також у вшануванні українських жертв т. зв. сталінських репресій став Пам’ятний Хрест в Сандармоху «Убієнним синам України». Скромна жінка Лариса Скрипникова увійшла в історію. Завдяки її заповзятливості, патріотизму, щирій українській душі, допомозі членів “Калини”, багатьох небайдужих українців, симпатиків України в урочищі Сандармох, де масово вбивали українців, поляків, естонців та в’язнів інших національностей, де вбивали росіян, які не сприймали злочинну політику Сталіна, постав гранітний величний пам’ятник. Цей пам’ятник можна вважати візитівкою карельських українців.

sandormokh3

В жорстких умовах російського сьогодення «Калина» продовжує громадську діяльність.

У 2020 р. ХХІ Російсько-фінляндський культурний форум повідомив, що фінський учасник «Єврорегіон» (Euroregion ry) запропонував проєкт «Співробітництво між діячами музичної сфери в Північній Фінляндії і Російській Карелії» і вибрав товариство «Калина для просування проєктної ідеї в рамках Російсько-фінляндського культурного форуму.

Прес-служба Об’єднання українців Росії

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа