Фотопроєкт “Рік незламності. Точка неповернення” створений у лютому 2023 року на основі фото та відеодоказів про злочини росіян в Україні, які збирала команда Українського центру безпеки та співпраці під час повномасштабного вторгнення рф на щойно деокупованих територіях Київщини, Харківщини, Херсонщини. Вперше виставку було презентовано 24 лютого 2023 року перед штаб-квартирою ООН в Женеві.
Після більш ніж року повномасштабної війни та численних провалів на фронті, росія починає активніше використовувати гібридні методи на Заході: розширювати мережу своїх впливів у Європі для дестабілізації ситуації всередині держав та підштовхування їх до ізоляціонізму – зосередження на власних проблемах замість допомоги Україні у війні.
Задіюючи свою агентуру серед політиків та посадовців, поширюючи дезінформацію, створюючи та підсилюючи внутрішні конфлікти всередині держав росія намагається посадити Україну за стіл перемовин та виграти час для перегрупування свого війська для нового удару.
“Кожен, хто бачить себе частиною європейської політики, має визначитись – чи він займає принципову позицію в боротьбі зі злом аж до повної перемоги справедливості, чи стає на бік зла, бажаючи за чужий рахунок тимчасово відтермінувати неминучу майбутню російську агресію. Тверда позиція нашого Президента, уряду та всього українського народу – жодних компромісів зі злом, лише принципова боротьба, у якій кожен може стати пліч-о-пліч з Україною і розділити нашу спільну Перемогу. Один із найважливіших кроків y її наближенні – позбавлення російської агентури будь-якого впливу на життя країн Заходу. І ми знаємо, що Румунія у цій битві за свободу вільного світу – з нами”, – наголосив голова УЦБС Сергій Кузан на відкритті фотовиставки у Парламенті Румунії.
Під час заходу спікерами виступили: Сергій Кузан – голова УЦБС, Ігор Прокопчук – Посол України в Бухаресті, Микола-Мирослав Петрецький (Nicolae-Miroslav Petrețchi) – депутат Парламенту Румунії, голова Союзу українців Румунії, Крістіан-Тюдор Бакану (Cristian Băcanu) – депутат від Національно-ліберальної партії, Раду-Міхай Міхаїл (Radu Mihail) – Сенатор, голова депутатської групи “Союз врятувати Румунію”, Теодор Дору Мерієш (Teodor Mărieș) – президент ГО “Асоціація 21 грудня 1989 р.”, Лауренціу Стефанеску (Laurențiu Řtefănescu) –– президент громадської платформи “Тімішоарська ініціатива” (Initiativa Timișoara).
“Забезпечення справедливого миру, а не тимчасового припинення вогню, потребує перемоги над агресором. Україна продемонструвала здатність зупиняти російську агресію, перемагати загарбницькі війська та змусити їх відступити з окупованих територій. Для повного звільнення Україна має отримувати військову, фінансову, економічну, гуманітарну допомогу стільки, скільки це буде потрібно”, – прокоментував Ігор Прокопчук, Посол України в Бухаресті.
За час повномасштабної війни світ на власні очі побачив, що таке росія. Почув про українські міста: Бучу, Ірпінь, Маріуполь, Ізюм та десятки інших – не через їхню красу, а через вчинений там росіянами геноцид. Так само і Румунія добре пам’ятає з власної історії, що таке кремлівський терор.
“Ніхто не думав, що у 21 столітті людство буде стикатися з такою жахливою війною, що те, про що нам розповідали бабусі чи ми читали в книгах з історії знову повториться. Румунія була однією з перших, хто засудив російську агресію на законодавчому рівні. Щоб довести світу, що цій неспровокованій агресії немає місця у Європі, ми знайдемо ще більше сил щоб продовжити підтримувати Україну з боку демократичного світу”, – зазначив депутат Парламенту Румунії, голова Союзу українців Румунії Микола-Мирослав Петрецький.
Кожен проросійський мітинг, кожен заклик до припинення війни на будь яких умовах, кожен ветований закон про підтримку України – це відчайдушні спроби росії досягнути бодай якихось результатів. Проте для перемоги України та безпеки міжнародної спільноти, росія має бути зупинена на світовому рівні. Держава-терорист мусить отримати заслужене покарання за всі скоєні злочини, а її мережу впливів потрібно виявляти та локалізовувати.
“Прапор ЄС завжди повертається на деокуповані території разом з прапором України. Презентуючи виставку у Бухаресті, ми хотіли показати невелику частину того зла, яке приніс із собою в Україну “русскій мір” – через понівечені дитячі садочки, розбиті цивільні будинки, через історії людей, котрі втратили все, але вижили. Світ має нарешті усвідомити, що російська загроза ближче, ніж здається”, – прокоментувала модераторка події та координаторка з міжнародної співпраці УЦБС Соломія Хома.
Дякуємо Парламенту Румунії, Посольству України в Румунії та Союзу Українців Румунії за сприяння в проведенні заходу та участь.