Українці Європи вшанували жертв Голодоморів: огляд

Італія. 

Українська громада Риму вшанувала жертв  Голодомору 1932-1933 років

27 листопада 2011 року, в Римі, на українській парохії Сергія і Вакха та в церкві Царя Христа при монастирі оо. Василіян були відслужені панахиди за душі мільйонів українців, знищених голодом під час Голодомору 1932-1933 років. Поминальні заходи відбулися на прохання Християнського Товариства українців в Італії та з благословення владики Діонізія (Ляховича), Апостольського Візитатора для українців в Італії та Іспанії.

Перед панахидами до вірних звернулися відповідно отець-парох Іван Кулик та о. Матей Гаврилів. Вони зокрема застановилися над страшними подіями того часу та закликали присутніх постійно пам”ятати про цей жахливий геноцид українців, щоб подібне більше ніколи не повторилося.

“Потрібно знати правду, якою б страшною вона не була, не боятися її, бо правда, за словами Христа, робить нас вільними!” – зазначив на завершення отець Кулик.

Опісля, відбулося запалення Свічок Пам’яті за невинно убієнних голодом.

Вже традиційно відбулося вшанування жертв Голодомору і дітьми української недільної школи “Свята Софія” та об”єднанням “Родинна Світлиця”, котре відзначає сьогодні 8-му річницю свого існування. Учні та батьки школи завітали до монастиря сс. Служебниць Непорочної Діви Марії, де коротко представили діяльність школи . Після художньої композиції на тему Голодомору та представленням історичних фактів, діти запалили свчки Пам”яті , а пізніше всі присутні помолилися біля мощей Блаженної Йосафати Гордашевської

Італія. Сарденія

27 листопада о 14 год , вперше, у місті Кальярі українською громадою було проведено мітинг-реквієм в пам’ять жертв Голодомору 1932-33 років. Про причини та наслідки трагедії розповів президент асоціації “Барвінок” Володимир Степанюк. На закінчення свого виступу, він прочитав вірш Олександра Олеся «Пам’ятай» українською та італійською мовами. Ця поезія зворушує своєю актуальністю і в наш час. Відслужити спільну панахиду прийшли священники: отець Віктор (УГКЦ) та отець Михайло (УПЦ МП). По закінченні, було вшановано пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Під час акції присутнім громадянам Італії було роздано ілюстрований інформаційний матеріал з описом геноциду українців. Багато хто з них почув про Голодомор вперше. Протягом проведення акції, у руках кожного присутнього була запалена свічка, як символ пам’яті жертв Голодомору.

На закінчення мітингу-реквієму учасники заспівали церковний гімн «Боже Великий Єдиний, нам Україну храни».

Іспанія

26-27 листопада 2011 року українська громада в Каталонії провела заходи по вшанованню пам’яті жертв Голодомору – геноциду українського народу.

Так , 26 листопада, учні та батьки української суботньої школи в м.Барселоні, що діє при асоціації українців в Каталонії “Червона калина”, о 15 год. (16 год. за київським часом) хвилиною мовчання та запаленням свічок вшанували пам”ять невинних жертв голодомору в Україні 1932-33 років. До поминальної церемонії долучилися також і місцеві волонтери, які дають уроки каталонської мови батькам, поки діти вивчають українську мову.

В неділю, 27 листопада, в церкві св.Моніки в м.Барселоні після закінчення Богослужіння о.Йосип Казанова Марторель (каталонець за походженням) та о. диякон Роман разом з українською громадою відслужили поминальну панахиду за упокій невинних . Опісля, в церкві були роздані збірники матеріалів про голодомор іспанською мовою для розповсюдження серед знайомих іспанців.

м.Мурсія.Іспанія

У школі ім.Св.Миколая Асоціації батьків та вчителів “УКРАЇНСЬКА РОДИНА”хвилиною мовчиння було вшановано пам”ять жертв Голодомору. У залі,де було засвічено безліч свічечок, діти прослухали доступні для їх віку відомості про Геноцид українського народу та пісню О.Білозір “Свіча”.

Мадрид. Іспанія.

25 листопада відбувся вечір пам”яті Голодомору 1932-1933 р. , організований Українською громадою Іспанії (Голова – Ю. Чопик). Захід пройшов дуже зворушливо. Були присутні люди багатьох національностей, чисельна делегація з Посольства України в Іспанії. Наступного дня українці в Мадриді пом”янули жертв Голодомору о 16.00 за київським часом. В українській церкві відбулася панахида за невинно закатованими голодом

Португалія

Українська громада в Лісабоні вшанувала память жертв геноциду проти українського народу – Голодомору 1932-33років.

О 11:30 на площі Мартін Моніж в Лісабоні пройшов мітинг-реквієм і панахида, яку відслужили отці Микола (УГКЦ) та Василь (УПЦ ВП), організований українськими громадськими організаціями в Португалії, за участі Посла України у Португалії Олександра Никоненка. На початку церимонії, голова Спілки українців у Португалії Павло Садоха зачитав ЗАКЛИК CВІТОВОГО КОНҐРЕCУ УКРAЇНЦІВ ДО 78-ОЇ РІЧНИЦІ ГОЛОДОМОРУ 1932-33 РР. В УКРАЇНІ. Посол України звернувся до громади зі словами жалю за невинними жертвами Голодомору, закликаючи врахувати уроки історії і спільно будувати українське майбутнє. Інші виступаючі, голова Християнського руху українців у Португалії Іван Онищук та заступник голови Спілки Микола Чабан навели доказові факти про Голодомор 1932-33 років, як геноцид проти української нації, висловивши думки: що його розпочали за декілька століть до більшовицького терору, злочинні дії якого не обмежувалися 32-33 роками, а теперішня влада в Україні своїми діями продовжує його.

Після спільної панахиди св. отці, у своїх палких промовах згадали, також і про духовний геноцид проти українців, організований радянськими антигуманістами.

Вшанування завершилось мирною ходою, яка пройшла авенідою Алміранте Рейш до церкви S. Jorge de Arroios. Учасники несли плакати із закликами до португальського суспільства приєднатися до вшанування жертв геноциду проти українського народу і до його визнання у Португалії на парламентському рівні.

Також, вчора в українській суботній школі “Дивосвіт” у Лісабоні при Спілки українців у Португалії пройшла хвилина мовчання і урок памяті жертв Голодомору – Геноциду українського народу. В коридорі школи була виставлена експозиція про Голодомор. Пізніше, о 16-й годині (за київським часом), солідарно з Україною запалили свічки.

Німеччина

Відзначення пам’яті Голодомору в Україні 1932-33 рр. в м. Франкфурт на Майні, Німеччина.

26 листопада, в суботу, на центральній площі міста – Alte Oper, пройшла акція вшанування жертв Голодомору . Акція розпочалася з засвічення свічок пам’яті, які були викладені у формі хреста.

Далі під проводом отця Олега, священика Української православної церкви Київського Патріархату парафії Святого Великого князя Володимира, пройшла молитва за померлих від голоду. У своїй проповіді о. Олег зазначив, що це був геноцид Українського Народу та закликав до Нюрнберзького процесу -2, але вже над комуністичною партією. Потім виступив пан Микола Цибак, який розповів свої спогади про людей котрі пережили Голодомор. Громадська панахида , яка проходила під державними прапорами з чорними стрічками суму, зібрала декілька десятків студентської молоді та українських робітників з Франкфурту, Майнцу, Дармштату. Акція не залишила байдужими жителів та туристів міста , а всі , хто підходив отримали листівки про історію Українського голокосту – Голодомору.

Потім відбувся вечір пам’яті у залі українського ресторану” Ватра”.

Організували акцію члени Центральної спілки Українців Німеччини , Спільнота прихильників ВО «Свобода», співорганізаторами виступили члени Міжнародного об’єднання «Українська Свобода»та Спільнота прихильників ОУН (р).

27 листопада в парафіяльних церквах УПЦ КП та УГКЦ священики відслужили поминальні панахиди за жертвами Голодомору.

Чехія. Прага.

27 листопада 2011 року в Празі вже традиційно за ініціативою Міжнародного Об`єднання “Українська Свобода”, діаспора, українці і чехи взяли участь у скорботній ході зi вшанування 78-ї річниці штучного Голодомору в Україні 1932–33 роках, організований комуністичним режимом та їхніми прислужниками.

Хода із запаленими свічками розпочалась після української Служби Божої від греко-католицького катедрального собору св. Климента в Празі і продовжувалася по Карловій вулиці через Малу площу до Орлоя на Старомєській площі, де і відбулося поминальне віче.

Хвилиною мовчання присутні пом’янули десятки мільйонів тих, хто загинув від штучного голоду, організований комуністичним режимом.

На вічі виступив президент Міжнародного Об’єднання “Українська Свобода” Богдан Костів. Учасниками було засуджено дії уряду та президента В.Януковича, щодо неповаги та заперечення Голодомору українців, як геноциду.

В руках учасники поминальної акції тримали свічки, українські державні прапори, прапори ОУН(б)-УПА, прапори ВО “Свобода” з чорними стрічками та плакати із гаслами в українській, англійській і в чеській мові.

Олесь Городецький, голова Християнського Товариства українців в Італії, Марійка Степанюк, Олег Зайнуллін, Володимир Петрущак  

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа