Дискусія порушила питання ефективності дотримання країнами заходу санкційних пакетів проти рф, їх впливу на економіку та військову спроможність росії. Захід реалізували у співпраці з партнерами УЦБС у Німеччині – фондами Friedrich-Naumann-Stiftung für die Freiheit, Thomas Dehler Stiftung та Ukrainischer Verein Augsburg e.V.
Спікерами дискусії виступили:
Кузан Сергій – очільник Українського центру безпеки та співпраці.
Ulrich Lechte – речник з питань зовнішньої політики та голова Комітету у закордонних справах парламентської фракції ФДП у Бундестазі.
Модератором дискусії став Жан-Марі Магро – журналіст німецької телевізійної компанії Bayerischer Rundfunk.
У смертоносних ракетах від яких за останні 5 днів загинуло 15 українських цивільних, до 50 компонентів – це мікроелектроніка, переважно зроблена в інших країнах, про що стверджує аналіз Міжнародної експертної групи Єрмака-Макфола. У цьому списку є і німецька компанія Infineon Technologies та її дочірня компанія Cypress Semiconductor.
Санкції, введені проти рф, покликані зупинити війну без правил на території вільної України проти її громадян. Проте без жорсткого контролю через треті країни та “фірми-прокладки” росія все ж знаходить обхідні шляхи для закупівлі необхідних компонентів та посилення озброєння. Останнім прикладом є намір імпортувати в росію 20 тис. базових станцій стільникового зв’язку зі Швеції, виробником яких є шведська компанія “Еріксон”. Малоймовірно, що шведська компанія не розуміє кому планує продати свій товар на суму кількох десятків мільйонів доларів.
Суспільства країн санкційної коаліції мають розуміти, що обмеження накладаються на росію не для того, щоб погіршити соціально-економічне становище її громадян, які свідомо насправді в більшості своїй підтримують війну в Україні. Санкції покликані зупинити спроможність росії озброюватись та вести війну без правил проти України.
“На сьогодні росія змушена справлятися з найширшим спектром санкцій, які коли-небудь накладалися на державу. Однак ця економічна атака має недостатні результати, а наслідки ми бачимо після чергових ракетних ударів”, – прокоментував голова УЦБС Сергій Кузан під час дискусії.
Світові компанії продовжують свідомо обходити санкції та фінансувати тероризм росії, яка продовжує шантажувати світ ядерними катастрофами, голодом та погрозами заморозити Європу, якщо її вимоги не будуть виконані.
“росія використала свої партнерські стосунки з Європою, скориставшися мережею звʼязків для обходу обмежень. Зважаючи на те, що росія у 64 рази більша за Німеччину, необхідна колективна залученість для контролю за дотриманням санкцій”, – зазначив речник з питань зовнішньої політики та голова Комітету у закордонних справах парламентської фракції ФДП у Бундестазі Ульріх Лехте.
Остаточне розв’язання питання обходу санкцій може бути здійснене тільки з посиленням контролю за виконанням попередніх санкційних обмежень з боку Європейського Союзу – без нього жодні обмеження не працюватимуть, про що свідчать чергові аналізи компонентів вбивчих російських ракет.
“Німеччина, як лідер Європейського Союзу, завдяки сталій політиці щодо України, поступово позбавляється залежності від росії. Проте цієї залежності могло не бути, якби європейські лідери зважали на загрозу подібних відносин з москвою раніше та з початку введення санкційних пакетів контролювали дотримання умов”, – прокоментувала представниця УЦБС в Німеччині Катерина Матей.
Санкції повинні працювати комплексно та вводитися не лише проти фірм, але й проти олігархів та бізнесменів, які на брудних грошах будують своє життя у країнах Європи.
Усі найкривавіші ракетні атаки по мирних містах України були нанесені крилатими ракетами виробництва російської корпорації “Тактичне ракетне озброєння” Х-22 та Х-101. Директором цієї корпорації є Борис Обносов, його родина має дві розкішні багатоквартирні будівлі в центрі Праги, в яких досі проживає його донька та її чоловік, належать сім’ї ракетного магната росії. Велика ймовірність, що об’єкти нерухомості Обносових куплені за гроші від продажу ракет, які забрали життя не однієї сотні українців.
“Чим швидше ми зупинимо фінансування війни, тим швидше стабілізується ситуація в усій Європі. Допоки Україна платить найбільшу ціну – життями власних громадян, зброєю стримуючи втручання росії у справи демократичних держав, завдання наших партнерів – продовжувати безперервно та оперативно здійснювати тиск на економіку росії, в боротьбі за вільне майбутнє Європи”, – резюмував Сергій Кузан.
Висловлюємо подяку партнерам Українського центру безпеки та співпраці Фондам Friedrich-Naumann-Stiftung für die Freiheit, Thomas Dehler Stiftung та Ukrainischer Verein Augsburg e.V. за сприяння у проведенні заходу та участь в українській боротьбі.