Освячення відбудеться 11 вересня на території студентського містечка по вул. Козельницька, 2а.
Храм є унікальним не тільки для Львова, але й для України. Адже в одній будівлі на різних ярусах функціонуватимуть три храми: наземний рівень – це церква Софії-Премудрості Божої, на нижньому – ще два: храм святого Климентія Папи Римського і церква Гробу Господнього. Церква Гробу Господнього – це відображення І століття, місце більше для приватної молитви. Храм Климентія Папи Римського відображатиме ІІІ-IV століття – часи, коли християнство ще не було розділене. Це відкриває великі екуменічні можливості. Храм Климентія Папи Римського має стати місцем формації, дискусій, зустрічей та спілкування. На верхньому ярусі буде власне храм Софії – Премудрості Божої.
При церкві діятиме також духовно-пасторальний центр. Тут передбачені місця для сповіді, розмови, зустрічей. «Хочемо, аби він став центром академічного душпастирства цілого міста», – каже керівник духовно-пасторального відділу о. Юрій Саквук. Центр розпочне роботу після освячення храму.
Храм буде відкритий для спільноти Львова, а не лише для середовища УКУ. У будівлі встановлено ліфт та облаштовано пандуси. Тому люди з особливими потребами та особи, яким важко підніматися по сходах, зможуть безперешкодно потрапити на будь-який рівень храму.
«У Західній Україні була велика перерва в церковній архітектурі починаючи з 1930 років. І беручи до уваги, власне, ту прогалину, я вважаю, що потрібно робити міст до витоків, традиції, щоби пізніше могла постати сучасна українська архітектура. І тоді вона матиме свою ідентичність, а не буде просто сучасною формою без змісту. Особливо це важливо для університету, який хоче відновити не тільки церковно-будівельні, а й обрядові традиції, які пішли в підпілля свого часу», – зазначає, американський архітектор з українським корінням, архітектор церкви Софії-Премудрості Божої Іван Бережницький.
Чин освячення новозбудованої церкви Софії – Премудрості Божої здійснить Отець та Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Початок Літургії о 10-й годині.