Спиртні напої — часті гості на вечірках, святах та побаченнях. Вони можуть зробити відпочинок більш яскравим або ж зіпсувати не тільки поточний, а й наступний день. Це може статися не тільки за надмірного вживання: існує безліч речовин, несумісних з алкоголем, і деякі з них містяться у зовсім несподіваних продуктах. Розповідаємо, у яких випадках краще утриматись від споживання спиртних напоїв і з чим не можна змішувати алкоголь.
Правила вживання алкоголю
Золоті правила вживання алкогольних напоїв в Україні знають добре, але ми все одно коротко нагадаємо про них.
- Міцність напоїв можна збільшувати, зменшувати — ні: перейти з вина на віскі — прийнятно, а якщо зробити навпаки, то самопочуття швидко погіршиться.
- Не можна змішувати однакові за міцністю, але різні за технологією виготовлення напої (наприклад, пиво з вином).
- Шампанське не рекомендується змішувати взагалі ні з чим. В протилежному разі сп’яніння настане неочікувано швидко, а ранок зустріне сильним головним болем.
Несумісні з алкоголем ліки
Більшість українців знає, що одночасне вживання алкоголю з антибіотиками заборонено. Це дійсно так: спиртне нівелює ефект від протимікробних препаратів, а також спричиняє небажане навантаження на печінку. Однак крім антибіотиків існують й інші ліки, разом з якими не можна вживати алкоголь:
- знеболювальні препарати — навантаження на печінку, ризик шлункової кровотечі;
- інсулін — ризик значного зниження рівня цукру в крові;
- протитуберкульозні препарати — навантаження на печінку;
- заспокійливі та снодійні ліки — ризик зупинки дихання;
- сечогінне — падіння артеріального тиску.
Небажані для вживання продукти
Обережності слід дотримуватися також при вживанні алкоголю з безалкогольними напоями та їжею.
- Не рекомендується змішувати спиртне з енергетиками: це може призвести до несподівано швидкого сп’яніння, а також стрибків артеріального тиску.
- Комбінація жирної їжі з алкоголем може стати причиною негараздів з жовчним міхуром та підшлунковою залозою.
- Аналогічним ефектом погрожує змішування великої кількості міцних напоїв з шоколадом та солодкими десертами.
- Погано комбінуються з алкоголем баштанні культури: кавун, диня, гарбуз. Таке поєднання може призвести до порушень травлення і важкості у шлунку.
- Маринади, що містять оцет. Він знижує швидкість розпаду спирту, що зумовлює додаткове навантаження не тільки на печінку, а й нирки.
Дотримуйтесь перелічених рекомендацій, уникайте небажаних поєднань алкоголю з ліками та продуктами й споживайте помірно — і ваш відпочинок з алкогольними напоями принесе тільки радість і приємні спогади.