Викладачі української мови та літератури закликають підтримати законопроект «Про державну мову»

ukrmovajiПровідні вчені-філологи закликають народних депутатів, Голову Верховної Ради України та громадськість підтримати законопроект №5670 «Про державну мову». Відповідні звернення представники освітнього та наукового середовища прийняли під час розширеного засідання Генеральної ради Всеукраїнської асоціації викладачів української мови і літератури, яке відбулося 24 січня 2017 року в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка.

Зокрема, у зверненні до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія та народних депутатів України автори наголошують, що чвертьстолітній процес становлення вільної європейської країни з тисячолітньою історією, самобутньою культурою та величезним унеском у розвиток світової цивілізації зазнавав постійного ускладнення через неприховану агресію московського імперіалізму, що зрештою завершилася анексією Криму та інтервенцією російської окупаційної армії на південно-східні терени Донбасу.

«Однією з найважливіших твердинь у важкому воєнному і світоглядно-ідейному протистоянні з московським окупантом є українська мова, державний статус та сфера суспільно-політичного функціонування якої були суттєво підірвані скандальним і неконституційно прийнятим законом України «Про засади державної мовної політики». Законодавча підтримка розвитку української мови як єдиної державної та чітка стратегія парламенту щодо гарантій реалізації культурних потреб національних меншин, що проживають у нашій країні, є питанням найбільшої державницької ваги і національної безпеки. Підготовлений і зареєстрований у Верховній Раді України законопроект №5670 «Про державну мову» є юридично збалансованим, політично коректним, ідейно прозорим, та, найголовніше, життєво необхідним для сучасної України, що стала відкритим об’єктом для ворожої пропаганди», -наголошують учасники засідання.

Відтак, Всеукраїнська асоціація викладачів української мови і літератури звертається до народних депутатів і Голови Верховної Ради України з вимогою «продемонструвати всьому суспільству, що у найскладніший період нашої новітньої історії українські парламентарі здатні солідаризуватися для розв’язання невідкладних державницьких завдань і вже упродовж наступної сесії розглянути й ухвалити закон «Про державну мову».

«Це доленосне рішення припинить політичні спекуляції довкола мовного питання та стане фундаментальним кроком, спрямованим на зміцнення соборної, унітарної, незалежної, демократичної європейської України», -наголошують автори звернення.

Водночас, Всеукраїнська асоціація викладачів української мови та літератури висловлює переконання, що громадськість не може залишатися осторонь мовного питання.

У зверненні до українського громадянського суспільства члени «Всеукраїнської асоціації викладачів української мови та літератури», закликають рішуче вимагати від народних депутатів, керівництва Верховної Ради, профільного комітету з питань культури та духовності прийняти закон «Про державну мову».

«Переконані, що така позиція влади відповідатиме актуальним завданням національного поступу, захисту стратегічних інтересів України, сприятиме утвердженню авторитету української мови, засіє здорове зерно консолідації нашого суспільства, додасть потуги доцентровим силам українського державотворення», – стверджують учені-філологи.

Зазначимо, що участь у засіданні взяли голова Всеукраїнської асоціації викладачів української мови і літератури Володимир Панченко, проректор із науково-педагогічної роботи Львівського національного університету імені Івана Франка Університету Ярослав Гарасим, професор Національного університету «Львівська політехніка» Ірина Фаріон, член-кореспондент НАН України, голова Вченої ради Донецького національного університету імені Василя Стуса Анатолій Загнітко, завідувач кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка, професор Тарас Салига, декан філологічного факультету Університету Святослав Пилипчук та інші представники освітнього та наукового середовища Львова та України.

Тексти обох звернень:

АСОЦIАЦIЯ ЗВЕРНЕННЯ_Верховна Рада

АСОЦIАЦIЯЗВЕРНЕННЯ_громадськість

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа