Верховна Рада в рамках декомунізації ухвалила Постанову «Про перейменування окремих населених пунктів та районів», відтак на мапі України з’явилося 175 нових назв замість тоталітарних топонімів радянського періоду.
На Донеччині перейменували місто Артемівськ на місто Бахмут і відповідно змінив назву район, місто Красний Лиман на Лиман, а місто Дзержинськ на Торецьк, місто Іллічівськ на Одещині на Чорноморськ, місто Червонозаводське Лохвицького району Полтавської області на Заводське,
Також відсьогодні остаточно змінили комуністичні назви 6 смт, 163 села та селища. Найбільше – 44 населених пункти -у Харківській області, на другому місці – Донецька область, 33 населених пункти, за нею – Чернігівська, 25 населених пунктів. Загалом 175 назв.
Нові назви були запропоновані місцевими громадами та підтримані Українським інститутом національної пам’яті.
Володимир В’ятрович, Голова Українського інституту національної пам’яті, висловив упевненість, що Парламент завершить перейменування у передбачені законом строки.
«Відповідно до пункту 29 частини першої статті 85 Конституції України, пункту 8 статті 7 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», враховуючи пропозиції, подані органами місцевого самоврядування, та рекомендації Українського інституту національної пам’яті, Верховна Рада України постановляє» – ідеться у постанові.
У грудні 2015 – січні 2016 відбулися два засідання Комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, під час яких розглянули пропозиції органів місцевої влади щодо перейменування населених пунтів та районів. За результатами цих обговорень (списки див. на сайті УІНП) і було винесена відповідна постанова.
Як відомо, в рамках реформи декомунізації нові назви замість радянських тоталітарних топонімів мають отримати 943 населені пункти України. 4 лютого Верховна Рада України ухвалила рішення щодо перших 175 міст та сіл.