У Львові презентують «Виклик системі» — історію ненасильницького спротиву українців радянському тоталітаризмові

5 листопада у Львові презентують книгу відомого суспільно-політичного діяча Івана Геля «Виклик системі: український визвольний рух другої половини XX століття»: історію опору 1950—1980-х років. На презентації буде присутня дружина політв’язня Марія Гель.

5 листопада, середа

13.00

Львівський національний університет імені Івана Франка, дзеркальний зал

(вул. Університетська, 1)

Іван Гель поєднав у праці виклад історичних фактів та рефлексії безпосереднього учасника. Автор наводить безліч невідомих фактів про рух опору та боротьбу з ним репресивної системи, біографії учасників. Усе це відновлено завдяки ретельній праці історика з архівними документами та свідченнями очевидців.

«Читаючи “Виклик системі”, можна простежити трансформацію світогляду учасників руху опору від культурницького до державницького, самостійницького, довідатись про діяльність Української Гельсінської групи зсередини, хрущовські та брежнєвські репресії проти української інтелігенції», — каже упорядник видання Ірина Єзерська.

Книга, підготовлена до друку істориком Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Іриною Єзерською уже після смерті Івана Геля, є своєрідним пам’ятником як автору, так і цілому поколінню тих, хто відважилися на виклик системі і перед чиєю гідністю вона врешті впала.

Видання надруковане в рамках проекту «Наш формат історії» — спільного проекту Центру досліджень визвольного руху, Мистецької агенції «Наш формат» та львівського видавництва «Часопис». Минулого року проект, зокрема, видав історію збройної боротьби українців проти тоталітаризму «Перемога або смерть: український визвольний рух 1940—1960-х років”, написану київським істориком Іваном Патриляком.

У презентації візьме участь редактор та упорядник книги Ірина Єзерська, а також дружина Івана Геля Марія Гель. Модератор — Михайло Галущак, координатор проекту «Історичні діалоги».

Організатори: Центр досліджень визвольного руху, Львівський національний університет імені Івана Франка, Музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» (Львів), видавництво Часопис (Львів), мистецька агенція «Наш формат».

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа