Як пропаганда спричинила масові вбивства у минулому та як можна протистояти політичним міфам сьогодні? На Міжнародному семінарі “Спокуса пропаганди і масові вбивства в Україні у ХХ – на початку ХХІ ст.”інтелектуали з України, Великої Британії, Канади та Італії говоритимуть про механізми, впливи і наслідки пропаганди тоталітарних режимів.
2 – 3 червня, поч о 9:00
Київ, Український дім
(вул. Хрещатик, 2, конференц-зала)
Вхід вільний
Тоталітарна пропаганда у ХХ ст. спровокувала Голодомор, депортацію кримських татар та Голокост. Наслідком путінської пропаганди стала війна на Донбасі. Про це дискутуватимуть 2-3 червня у Києві на Міжнародному семінарі “Спокуса пропаганди і масові вбивства в Україні у ХХ – на початку ХХІ ст.”
У семінарі візьмуть участь знані світові філософи та історики: старший науковий співробітник аналітичного центру Legatum Institute, письменнник Пітер Померанцев(Велика Британія), Член Наглядової Ради Ukraine Jewish Encounter, професор і завідувач кафедри українських студій Пол Роберт Магочі (Канада), професор університету Наполі, віце-президент Італійського агентства з оцінки університетів і досліджень Андреа Граціозі (Італія), глава Меджлісу кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради України Рефат Чубаров, голова Українського інституту національної пам’яті, к.і.н. Володимир В’ятрович, професор Українського католицького університету Ярослав Грицак, журналіст Андрій Куликов та інші.
Триватиме семінар два дні. Складатиметься із 6-ти сесій:
2 червня
Рафаїл Лемкін – автор терміну “геноцид” і першого у світовій історії закону проти розпалювання національної ненависті
Конструювання образів “куркуля” і “петлюрівця” у переддень Голодомору
Демонізація і дегуманізація “образу єврея” як інструмент Голокосту
Навішування ярлика “зрадник” народу в стратегії нищення кримськотатарської цивілізації
3 червня
Ідентифікація, демонізація, дегуманізація “ворога”
Ідеальний світ “імперії” і методи “очищення” від “уявного ворога”.
Програма семінару за лінком та у додатку. 5 червня семінар продовжиться у Львові.
Організатори: Українсько-єврейська зустріч, Інститут історії України НАН України, Український дім – міжнародний виставковий і конгрес-центр Києва, Асоціація єврейських організацій і общин (Ваад) України, Український центр досліджень Голодомору, Український інститут вивчення Голокосту “Ткума”, Земляцтво кримських татар, Український центр вивчення історії Голокосту, Міністерство освіти і науки України, Міністерство оборони України, Український інститут національної пам’яті, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України, Інститут релігії та суспільства УКУ, державне підприємство “Кримський дім”, Меморіальний комплекс “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років», музей “Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні”.