Світовий Конґрес Українців (СКУ) закликає Генерального секретаря ООН Бан Кі-Муна заявити, що Російська Федерація брутально порушує Хартію ООН своєю військовою агресією на Сході України і нелегальною окупацією Криму та грубо зневажає людські права, зокрема українців та кримських татар.
У письмовому тексті промови Генерального секретаря ООН, який був розповсюджений на Міжнародному економічному форумі у Санкт-Петербурзі 16 червня 2016 р., як подають “Reuters Canada” та “Associated Press”, було сказано, що Російська Федерація “має відіграти критичну роль … у вирішенні інших нагальних глобальних проблем, від припинення конфліктів в Україні і Сирії, до захисту людських прав та контролю над розповсюдженням зброї масового знищення”.
Виголошений текст, як зазначають “Reuters Canada” та “Associated Press”, був дещо змінений. У ньому Генеральний секретар ООН не згадує про Україну, однак говорить, що Москва “має відіграти важливу роль та я дійсно міцно розраховую на керівництво Російської Федерації”.
Участь Генерального секретаря ООН Бан Кі-Муна в Міжнародному економічному форумі у Санкт‑Петербурзі у період діючих проти Російської Федерації цільових санкцій за явні порушення Мінських домовленостей та його висування Російської Федерації, яку міжнародне співтовариство трактує як державу-агресова, нагадують політику примирення, яка призвела до Другої світової війни.
“Світовий Конґрес Українців закликає Генерального секретаря ООН Бан Кі-Муна відкликати свої слова щодо Російської Федерації в письмовому і виголошеному текстах промови на Міжнародному економічному форумі у Санкт-Петербурзі та, натомість, закликати Російську Федерацію дотримуватись Хартіїї ООН та її базових принципів, а зокрема припинити військову агресією на Сході України та здійснити деокупацію Криму,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.
СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ об’єднує в своєму складі українські організації із 34 країн та підтримує зв’язки з українцями ще 15 країн. Заснований у 1967 р., СКУ був визнаний у 2003 р. неурядовою організацією у Економічній та соціальній раді Організації Об’єднаних Націй зі спеціальним консультативним статусом.