17 червня 2014 за підсумками Круглого столу «Якою має бути нова концепція гуманітарно-культурної політики міста Києва?», який відбувся того дня в Національній Спілці Письменників України, українською інтеліґенцією столиці створено Київський громадський моніторинговий комітет з питань гуманітарно-культурної політики.
Увійшли відомі в Києві митці та громадські діячі: голова Координаційної ради національних творчих спілок України Євген Шевченко; український письменник і поет, секретар НСПУ Сергій Пантюк; лідер гуртів «Хорея Козацька» та «Полікарп», заслужений артист України Тарас Компаніченко; український етнограф-кераміст, голова Музейної ради при міністерстві культури України Ігор Пошивайло; відомий скульптор, член НСХУ та НСПУ Михайло Горловий; бард, публіцист та громадський діяч Володимир Гонський; головний лікар «Шпиталю Майдану» на вул. Михайлівській Руслан Добровольський; координатор громадянської кампанії «Форум порятунку Києва» Віталій Черняховський, та инші.
Мета Комітету – забезпечити контроль за діями Київради, Київської міської державної адміністрації та инших суб’єктів публічно-владних повноважень і спрямування їхньої політики на захист гуманітарно-культурних інтересів та потреб українців.
Програмно-ідеологічною основою діяльності Комітету є «Звернення української інтеліґенції до нинішньої та прийдешньої української влади» від 22 травня 2014 року: https://www.facebook.com/Mova.
Відкрита дискусія про пріоритетні напрямки його діяльности – тут: https://www.facebook.com/
Обговорення проекту Положення – тут: https://www.facebook.com/