Ще одна українка з діаспори в Уряді України

suprunКабінет міністрів України призначив волонтера, директора гуманітарних ініціатив Світового конгресу українців, засновницю Школи реабілітаційної медицини Українського католицького університету Уляну Супрун на посаду заступника міністра охорони здоров’я.

Відповідне рішення уряд прийняв у п’ятницю, 22 липня на засіданні.

Уляна Супрун підтвердила цю інформацію і зараз готується до прийняття нових обов’язків.

“Сьогодні після надзвичайно тривалих пошуків ми з вами розглянемо призначення на заступника Міністра [охорони здоров’я] людини, яка має дуже добрі характеристики, яку б ми хотіли бачити одним з лідерів реформ медицини, – це українка Уляна Супрун, яка має українське походження, але ще зовсім нещодавно була громадянином Сполучених Штатів”, – цитує Володимира Гройсмана «Урядовий портал».

У своєму зверненні до уряду він охарактеризував Уляну Супрун як волонтера і прекрасного лікаря і висловив надію, що з такими людьми реформа охорони здоров’я стане можливою.

Володимир Гройсман нагадав про важливі ухвалені рішення КМУ щодо демонополізації ринку ліків в Україні, що дозволить зменшити їх вартість та підвищити якість. Він зауважив, що треба побудувати систему референтного ціноутворення для стримування будь-якого несправедливого завищення цін на ліки.

“Закон про ліки, референтне ціноутворення дасть можливість справедливих цін на ліки в Україні. Справедлива система реімбурсації, коли хронічні хворі будуть отримувати ліки з компенсацією держави, а не закуповувати їх за корупцію. А за кожну людину, яка потребує такі ліки, заплатить держава, знову ж таки адресно”, – зазначив він.

Прем’єр-міністр повідомив, що цього місяця буде проведено засідання Уряду, присвячене питанню реформи охорони здоров’я.

За його словами, медицина в Україні роками залишалася “на узбіччі державних інтересів”. Попередні спроби щодо реформування галузі не мали системного бачення та “були направлені на знищення самої системи охорони здоров’я”. Він навів приклад запровадження пілотного проекту у Дніпропетровській, Донецькій, Вінницькій областях і Києві у 2011 р., який почав знищення педіатричної служби.

Нагадаємо, 12 липня президент України Петро Порошенко зустрівся з Уляною Супрун і запропонував їй стати заступником міністра охорони здоров’я. “Дуже розраховую на вас. Раніше ми з вами приділили увагу військовій медицині, і наші воїни отримали забезпечення ліками, аптечками, послугами медиків. Але зараз завдання більш амбітне”, – сказав Петро Порошенко.

Головним викликом він назвав “корупцію в системі охорони здоров’я”. “Галузь завжди була символом корупції: у фармакології, медичних послугах, закупівлі медичного обладнання та будівництві нових лікарень. Прозора та ефективна експертиза викличе довіру людей”, – наголосив Президент України.

Довідка

Уляна Супрун – керівник Школи реабілітаційної медицини УКУ і директор гуманітарних ініціатив Світового Конґресу Українців. Народилася в Детройті (США) в сім’ї українських емігрантів.

За освітою лікар. Співпрацює з українськими організаціями тільки на волонтерських засадах. Ще під час Революції Гідності вона разом з чоловіком, Марком Супруном, вирішили переїхати до України. Працювала в медичній службі Майдану, а пізніше – координувала передачу гуманітарної допомоги для сімей поранених і загиблих героїв Небесної Сотні. Під час війни на сході України Уляна Супрун налагодила постачання «натівських аптечок» для українських бійців і запросила іноземних інструкторів, які б навчали ними користуватися.

У травні 2014 року вона створила окрему ініціативу «Захист Патріотів», до якої увійшло 20 сертифікованих українських інструкторів та 8 координаторів. Представники організації проводять підвищений курс «Медики спеціального призначення», після якого учасники отримають спеціальний медичний рюкзак. На сьогоднішній день навчили 25 тисяч військових і передали 20 тисяч аптечок.

У 2015 році Уляну Супрун призначили позаштатним консультантом комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.

Матеріал отримано з поштової розсилки Українського Католицького Університету

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа