Ще одна спроба зняти американських аналітиків з російської інформаційної голки

84027_O-227x300Революція Гідності та війна України проти агресії РФ породила на Заході інтерес до української історії, але чимало американських фахівців в уряді, розвідувальних управліннях та в аналітичних центрах, які опікуються Україною, спеціалізуються переважно на Росії.

До Форуму видавців у видавництві «КСД» вийде книга професора історії Гарвардського університету Сергія Плохія  «Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до Незалежності».

Книга «Брама Європи» на 400 сторінках охоплює історію України за 2500 років – від Геродота і до анексії Криму.

«Книга дуже сучасна в плані питань. У ній я написав про політику, геополітику, культурну та етнічну ідентичність, міжнародні відносини і так далі, підкреслив науковець. По суті ця книжка намагається відповісти на всі питання, які з’явилися в новинах про події в Україні за останні 2 роки» – каже Сергій Плохій.

«Більшість студентів, якщо вони беруть якісь курси з історії Східної Європи, то це російські курси. І традиція, яка сформована тут в російській історії, сформована російською імміграцією, переважно післявоєнного періоду», – пояснив професор Плохій, чому він взявся за написання цієї книги.

Фахівців мало і в американській пресі: «Дуже багато було помилкових оцінок, історичних паралелей, алюзій так далі. Я зрозумів, що прийшов час просто відсунути всі свої інші проекти і зробити цю книжку».

«Кожен, хто хоче зрозуміти, чому відбувається конфронтація між Росією та Заходом по лінії майбутнього України, має прочитати ґрунтовний, виважений та водночас бурхливий виклад історичної ролі України». – каже Михайло Ігнатьєв, професор Гарвардського інституту державного управління.

Сергій Плохій відвідає Форум видавців з 16 по 18 вересня, де зустрінеться з читачами, істориками та студентами.

Screenshot - 08012016 - 04:07:12 PMСергій Плохій закінчив Дніпропетровський державний університет, де почав досліджувати історію України XVII–XVIII ст. Згодом навчався в Університеті Патріса Лулумби у Москві. А через деякий час отримав ступінь доктора історичних наук у Київському державному університеті імені Т. Г. Шевченка. Був професором історії в Університеті Альберти. Довгий період працював першим помічником керівника Центру українських історичних досліджень імені Петра Яцика.

Професор Плохій займає посаду «Mykhailo Hrushevsky Professor of Ukrainian History» та входить до складу наукової ради Українського історичного журналу. Є одним з провідних спеціалістів з історії Східної Європи.

Лауреат премії ім. Лайонела Ґельбера за найкращу англомовну книжку 2014 року з історії міжнародних відносин, а у 2015 році був нагороджений премією Антоновичів.

Іван Лопатченко

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа