Компанія Microsoft ліквідує розташований в Зеленограді офіс розробки сервісів Skype, частину розробників переводять в офіс компанії в Празі. Про це повідомили в прес-службі компанії Microsoft, яка в травні 2011 р придбала Skype за $ 8,5 млрд.
Skype ніколи не відкривав свого офісу в Росії – була команда, яка займалася розробками для Skype, пояснила представник Microsoft Олександра Парішева. У січні 2011 р Skype викупив російського розробника сервісу мобільних відеоповідомлень Qik за $ 150 млн у венчурного фонду Almaz Capital.
За словами Парішевої, стратегія компанії передбачає укрупнення деяких міжнародних R & D-центрів, тому розробки для Skype, які раніше виконувалися в Росії, тепер вестимуться в міжнародних центрах – частина розробників увійшла в команди, що є в Празі та інших містах. Це зроблено, щоб підвищити ефективність центрів розробки і об’єднати провідних інженерів, що працюють над одним напрямком. Зокрема, комунікацію між центрами розробки ускладнює різниця часових поясів, пояснює Парішева.
У російському офісі працювало близько сотні програмістів, третина погодилися переїхати до Праги, а решті виплатили порівнянну з піврічною зарплатою вихідну допомогу, каже колишній співробітник компанії. Розробників було набагато менше, стверджує джерело в Microsoft, але не говорить скільки. Ті співробітники, що погодилися переїхати, зараз чекають кінця грудня, коли будуть оформлені візи, і продовжують роботу над продуктами Skype в Зеленоградському офісі, каже колишній співробітник Skype.
Російські ЗМІ заходились пояснювати, що вивезення мізків з Зелнограда немає нічого спільного з санкціями. “Переїзд програмістів пояснюється політикою Microsoft по скороченню витрат, вважає співрозмовник «Ведомостей».” “Компанія закриває Зеленоградський офіс через логістичної складності і непотрібності, стверджує голова правління компанії Spirit (розробник VoIP-рішень) Андрій Свириденко. ” “Якщо Skype купує проект, він зацікавлений в керованості команди і роз’єднаність програмістів цьому не сприяє, каже гендиректор 4talk (хмарний сервіс обміну повідомленнями) Сергій Кравцов. Працювати віддалено з командою програмістів в Зеленограді немає ні економічного, ні технологічного сенсу. Порівняно з вартістю покупки компанії переїзд співробітників обчислюється лише сотнями тисяч доларів, але користь він принесе незрівнянно більшу, впевнений Кравцов. Він вважає, що за присутність програмістів в центральному офісі можна переплачувати і для компанії це вигідніше, ніж дешеві співробітники, що працюють віддалено.” У всіх цих поясненнях опускається поза увагу читача факт, що це не празький офіс переїжджає до Москви, а московський – до Праги. Нанотехнології, про які так любила говорити російська пропаганда, емігрують з Росії в ЄС. І це факт, який бачать усі, крім російських ЗМІ.