У суботу Верховний суд Чеченської Республіки продовжив запобіжний захід Миколі Карпюку та Станіславу Клиху до 27 травня 2016 року.
Захист повідомляє, що під час самого засідання, а також при оголошенні рішення суду Станіслав Клих поводився вкрай емоційно нестабільно, викрикував на адресу судді звинувачення. Нагадаємо, що адвокати громадян України з недовірою поставилися до проведеної в Грозному психіатричної експертизи, яка визнала Станіслава Клиха осудним, та вимагають проведення незалежного дослідження. На їх думку, Клих потребує термінового лікування.
У суботу у зв’язку з повідінкою Станіслава суддя не тільки видалив його із зали суду, а й оголосив, що виписка із протоколу судового засідання буде відправлена в правоохоронні органи для проведення перевірки в порядку ст. 144 КПК РФ та можливого порушення кримінальної справи щодо Станіслава за образу прокурора як представника влади при виконанні ним своїх службових обов’язків (ст. 319 КК РФ).
Захисник Станіслава Марина Дубровіна каже, що перевірка може відбуватися протягом періоду від тижня до місяця. У разі порушення кримінальної справи вона, найімовірніше, буде об’єднана із основною справою та може стати обтяжуючою обставиною. Окрім того, на період проведення перевірки, а також розслідування справи щодо образи прокурора Станіслав не зможе бути звільненим з-під варти навіть у випадку винесення щодо нього виправдального вироку по основним статтям обвинувачення, які стосуються його начебто участі в Першій Чеченській війні.
Ще один нюанс. Продовження запобіжного заходу суд мав розглядати пізніше, але неочікувано вирішив зробити це саме в суботу, що захист пов’язує із бажання російського правосуддя попередити зустріч обвинувачених громадян України із українським консулом. В основному процесі і Карпюк, і Клих видалені із судової зали, а для перегляду запобіжного заходу мали бути доставлені до суду, і в них могло відбутися побачення з предсьавником Української держави.
Нагадаємо, що минулого тижня російський Правозахисний центр Меморал визнав і Станілсава Клиха, і Миколу Карпюка політичними в’язнями.