14 квітня 2014
Пропозиції
до Директив делегації України на проведення переговорів у форматі Україна-США-ЄС-РФ
1. Напередодні консультацій у чотирьохсторонньому форматі (Україна-США-ЄС-РФ) провести попередні конфіденційні переговори зі США та ЄС, у ході яких:
Узгодити порядок денний консультацій виходячи з пріоритетності переговорної позиції, що Крим є невід’ємною частиною України та його статус не є і не може бути предметом обговорення.
Спільно визначити, що Україна, США та ЄС не визнають наявності будь-яких так званих легітимних інтересів РФ в Україні, оскільки це є неприйнятним с точки зору світоустрою, утвореного після Другої Світової війни. Натомість українська сторона готова вести конструктивний і предметний діалог про задоволення реальних, а не надуманих інтересів російськомовних українців, у т.ч. з південно-східних регіонів, у межах правового поля України.
2. У ході багатосторонніх консультацій за участю РФ вимагати:
Безумовного відновлення територіальної цілісності та виведення абсолютно всіх російських військ з території України, враховуючи денонсацію РФ угод про тимчасове перебування ЧФ РФ в АРК.
Негайного відведення російських військ від українсько-російського державного кордону та деескалації напруги, у тому числі на кордоні з Придністров’ям. Необхідно отримати чіткі запевнення РФ стосовно ненападу на Україну за будь-яких умов. Підтвердженням цього має стати, серед іншого, скасування рішення Ради Федерації РФ стосовно використання військ РФ на території України від 1 березня 2014 року.
Припинення направлення в Україну диверсантів та провокаторів, агресивної риторики у ЗМІ, спекуляцій стосовно начебто утисків російськомовних громадян тощо.
Недопущення безпідставного блокування українського експорту та енергетичного шантажу.
Затримання та повернення на Україну осіб, які переховуються в РФ і оголошені у нашій державі у розшук.
3. Інформувати, що:
Україна повністю мобілізована і готова завдати такої шкоди агресору, що значно переважатиме будь-які потенційні вигоди від можливого тимчасового захоплення частини її території. При цьому, ми не виключаємо можливості негайного перенесення військових дій на територію країни-агресора.
В обговоренні проекту нової Конституції беруть участь усі політичні сили, включаючи ті, що представляють інтереси південно-східних регіонів України.
Київ налаштований на продуктивний діалог з представниками регіонів, які представлені в нинішньому парламенті або можуть отримати місця у законодавчій владі за результатами наступних парламентських виборів, з усього спектру питань у межах діючого правового поля.
Напрями і зміст внутрішньої і зовнішньої політики України є виключно її суверенним правом.
Україна оскаржуватиме в міжнародних судах дії РФ щодо порушення міжнародного права та вимагатиме компенсації за завдану шкоду.
4. У разі розвитку діалогу у позитивному ключі, Україна готова підтвердити, що:
-
українська сторона налаштована на продовження контактів у чотирьохсторонньому форматі;
-
захищатиме права російського бізнесу в Україні, який не визнає тіньових схем і сплачує податки;
-
продовжуватиме торговельно-економічні відносини з РФ;
-
розвиватиме двосторонні проекти на засадах взаємної вигоди.
5. У разі відмови російської сторони у ході консультацій від конструктивного діалогу, опрацювати зі США та ЄС алгоритм подальших дій, зокрема, стосовно запровадження «третього пакету» міжнародних санкцій стосовно РФ, надання Україні допомоги, а також інших координаційних заходів щодо подальшої ізоляції РФ у рамках міжнародних організацій і об’єднань та ін.
Досягти домовленості стосовно проведення регулярних консультацій між військовими відомствами України, США та іншими країнами як у рамках НАТО, так і у двосторонніх форматах.
Опрацювати механізм термінової взаємодії у разі вторгнення збройних сил РФ на територію України.