Прокурор сил АТО Кулик не з’явився на засідання апеляційного суду, яке сам ініціював

SAP07 липня 2016 р. року військовий прокурор Костянтин. Кулик не з’явився на призначене за його ж позовом засідання апеляційного суду Києва, у якому він мав оскаржувати рішення Солом’янського районного суду м. Києва про арешт його майна у провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 368-2 Кримінального кодексу України «Незаконне збагачення».

Наступне засідання апеляційного суду Києва по цій справі призначене на 19 липня.

Нагадаємо, що 01 липня Солом’янський районний суд Києва повністю задовольнив клопотання САП та заарештував на час досудового розслідування два автомобілі, три квартири, земельну ділянку, два паркомісця, одне нежитлове приміщення і ряд банківських рахунків, якими володіє військовий прокурор АТО К. Кулик.

«Ми невпинно рухаємося до розгляду суті справи про його незаконне збагачення у суді»: зазначив М. Грищук, перший заступник керівника САП.

Довідково

Детективами НАБ України здійснюється досудове розслідування, а Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою – процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом набуття прокурором сил АТО Генеральної прокуратури України Куликом К.Г. у власність активів у значному розмірі, законність набуття яких не підтверджено доказами, за ч. 2 ст. 368-2 КК України «Незаконне збагачення».

Досудове розслідування встановило, що протягом 2011 – 2016 років К. Кулик набув у власність ряд коштовних об’єктів нерухомого майна та автомобілів, вартість яких значно перевищувала його офіційний дохід. Право власності у переважній більшості оформлено на близьких осіб.

Як відомо, стаття «незаконне збагачення» у теперішньому вигляді з’явилася у Кримінальному кодексі України лише у 2015 році. Ця норма закону у правозастосовній діяльності правоохоронних органів України та спеціалізованих антикорупційних органів є новою, і на даний час правоохоронними органами України жодній особі, уповноваженій на виконання функцій держави або місцевого самоврядування не інкримінувалась.

Санкція статті передбачає  позбавлення волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що з метою відшукання речей та документів, що мають значення для справи 29.06.2016 детективами НАБ України проведено обшук за місцем проживання К. Кулика. Того ж дня детективами НАБ України за погодженням із процесуальним керівником вручено письмове повідомлення про підозру К. Кулику у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 368-2 КК України.

4 липня Солом’янський районний суд Києва відсторонив К. Кулика на час проведення слідства від виконання обов’язків терміном на 2 місяці до 4 вересня 2016 року для забезпечення безперешкодного проведення слідства.

Прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа