Програма розвитку ООН надасть гранти на загальну суму понад 1 млн. грн. для допомоги вимушеним переселенцям

11 листопада 2014 року відбулася офіційна церемонія підписання грантових угод на загальну суму понад 1 млн. грн. між Програмою розвитку ООН та 7 громадськими організаціями з різних областей України, що допомагатимуть вимушеним переселенцям.

В рамках грантового конкурсу «Сприяння процесам відновлення життєдіяльності внутрішньо переміщених осіб (ВПО)» було отримано 54 проектні пропозиції. За рішенням ПРООН гранти надано семи організаціям:

  1. ВГО«Національна Асамблея інвалідів України» з проектом «Підтримка переміщених осіб з інвалідністю».
  2. ГО «ДОНБАС СОС» з проектом «Інформаційна підтримка ВПО через он-лайн платформу та кол-центр та підтримка ВПО в Донецькій обл. через координаційні центри в м. Краматорськ та м. Добропілля».
  3. ГО«Європейська асоціація з прав інвалідів» з проектом «Підтримка ВПО з інвалідністю в місцях їх компактного розміщення Одеської області».
  4. Консорціум громадських організацій «Центр зайнятості вільних людей» через ГО «Київський Будинок Прав Людини» з проектом «Допомога в працевлаштуванні ВПО».
  5. ХОГО «Молодежная Правозащитная Группа – «Харьков» з проектом «Надання первинної допомоги ВПО волонтерською ініціативою «Станция «Харьков».
  6. Благодійна організація «Світло надії» з проектом «Надання підтримки ВПО в Полтавській області».
  7. ГО «Свідомі люди» з проектом «Надання психологічної підтримки ВПО».

За даними УВКБООН, що були оприлюднені 24 жовтня 2014 р., в Україні нараховується понад430 тис. внутрішньо переміщених осіб. Більшість із них потребує притулку, засобів існування, психологічної підтримки та допомоги у влаштування на новому місці.Проекти, що підтримуватимуться ПРООН мають на меті сприяти вирішенню ключових проблем внутрішньо переміщених осіб.

«Уявіть собі життя вимушеного переселенця. У вас немає постійного житла, роботи, доходів,і ви не впевнені, чи зможете колись повернутися додому. Наближається зима, а ви мешкаєте у приміщенні, що не пристосовано до холоду, там нема опалення і дме з вікон. Ваші діти не мають підручників, теплого одягу та взуття. Сьогодні в таких умовах живе майже пів-мільйона людей в Україні», – зазначила Ініта Пауловіча, заступник Постійного Представника ПРООН в Україні: «ПРООН з максимальною серйозністю ставиться до проблем вимушених переселенців. Ми переглянули наші плани реагування на кризу та розпочинаємо декілька нових програм, що допоможуть людям, які опинилися в скрутній ситуації, та сприятимуть відновленню міст і сіл, що постраждали в ході конфлікту».

«Ми щиро вдячні Програмі розвитку ООН за підтримку нашого проекту. Завдяки фінансуванню ми зможемо зробити наш телефон довіри цілодобовим (з березня і до тепер він працював лише кілька годин вдень), здійснити регулярні виїзди в місця компактних поселень та надавати психологічну підтримку. За 4 місяця проекту близько 1,5 тисячі осіб отримають таку допомогу», –зазначила Олена Корнєєва, директор з розвитку громадської організації «Свідомі люди».

«Завдяки грантовій допомозі від ПРООН ми забезпечимо переміщених осіб необхідною інформацією через онлайн-платформу та кол-центр. Наші партнерські організації в м. Краматорськ та м. Добропілля Донецької області зможуть продовжити роботу з організації Центрів з прийому та розселення переселенців, зі збору гуманітарної допомоги, а також надання правової та психологічної підтримки. Також ми організуємо Школу волонтерів, які будуть працювати з переміщеними особами», –доповів Олександр Горбатко, головний координатор волонтерської ініціативи «Донбас СОС».

«У Полтавській області понад 17 000 переміщених осіб, серед яких жінки з дітьми, люди похилого віку та з інвалідністю, потребують невідкладної допомоги. Місцеві бюджети не розраховані на таку категорію як вимушено переміщені особи та на кінець року є практично вичерпаними. Грант Програми розвитку ООН допоможе нам забезпечити індивідуальний підхід та супровід цих сімей фахівцями для отримання ними необхідної допомоги», – ділиться проблемами регіону Надія Тимошенко, заступник виконавчого директора громадської організації «Світло надії».

Загальний обсяг фінансування проекту Програми розвитку ООН «Оперативне реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб», в рамках якого проходив грантовий конкурс, складає 100 000 дол. Діяльність проекту розповсюджується на області, де розташована найбільша кількість ВПО, а саме: Київська, Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Одеська та Полтавської області, а також окремі регіони Донецької та Луганської областей.

Довідкова інформація

Серед інших заходів Програми розвитку ООН, спрямованих на допомогу та підтримку внутрішньо переміщених осіб, варто зазначити наступні:

– Координація розповсюдження гуманітарної допомоги ВПО на суму 1,5 млн. доларів, яку отримають близько 45 тис. внутрішньо переміщених осіб.

– Допомога місцевим громадам у відновленні малої інфраструктури у Донецькій та Луганських областях на суму понад 700, 000 доларів США в рамкахтретьої фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

– Спільно з Міністерством соціальної політики України, було проведено навчальні тренінги з надання першої психологічної допомоги для понад 130соціальних працівників з різних куточків України, зокрема, з Донецької та Луганської областей, та 30волонтерів, які працюють з переселенцями.

– Спільно з Міністерством соціальної політики, були розроблені, надруковані та розповсюджені 4 випуски інформаційних буклетів для внутрішньо переміщених осіб:

  1. Дорожня карта 1 (загальна інформація, «гарячі» лінії допомоги, соціальні гарантії).
  2. Дорожня карта 2 (працевлаштування та допомога з безробіття внутрішньо переміщеним особам).
  3. Дорожня карта 3 («гарячі» лінії, питання освіти, охорони здоров’я та психологічної підтримки).
  4. Дорожня карта 4 (актуалізована загальна інформація, порядок взяття на облік, щомісячна адресна допомога).

– Спільно з волонтерською організацією «Донбас SOS» було надруковано та розповсюдженобуклети про те, як вижити в зоні військових дій.

– Тубдиспансери Краматорська було забезпечено діагностичним обладнанням та матеріалами.

Методичні рекомендації щодо надання першої психологічної допомоги переміщеним особам були упорядковані, надруковані та розповсюджені.

– 7 громадських організацій, які займатимуться документуванням порушень прав людини на Донбасі, наданням юридичної та психологічної допомоги, а також побудовою діалогу та примиренням між різними групами, отримали гранти на загальну суму майже 500,000 гривень.

– ПідписаноМеморандум про співпрацю між ПРООН та Державним центром зайнятості для допомоги вразливим категоріям населення, у тому числі вимушеним переселенцям, щодо працевлаштування.

Джерело -від:   Yevgeniy Zelenko [email protected]
Дата:   Вівторок, 11 Листопад 2014, 12:28
Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа