Парламент ухвалив законопроекти щодо державної підтримки кінематографії та книговидавництва в Україні

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект щодо вдосконалення системи державного управління в книговидавничій сфері (№3084) та у першому читанні – законопроект про державну підтримку кінематографії в Україні (№3081-д), які спрямовані на розвиток та відродження відповідних галузей.

За ці законопроекти проголосували 232 і 234 народних депутатів відповідно.

Як зазначив голова Комітету ВР з питань культури і духовності Микола Княжицький, ухвалення законопроекту №3084 щодо вдосконалення системи державного управління в книговидавничій сфері “допоможе українській книжці і українському письменнику бути почутими не лише в Україні, але й за кордоном”.

“Цей закон (№3084) дозволить ефективно фінансувати переклади українських письменників і перекладати українською мовою іноземних письменників, що особливо актуально зараз, в час інформаційної війни”, – зазначив він.

Крім того, за його словами, цей закон дозволить проводити книжкові виставки і пропагувати таким чином українські книги.

Щодо законопроекту про державну підтримку кінематографії в Україні (№3081-д) він зауважив, що цей документ розроблений спільно з кіноіндустрією, найбільшими кіновиробниками та телевізійними каналами, дистриб’юторами, міжнародними експертами тощо.

За словами Миколи Княжицького, цей законопроект передбачає запровадження у структурі Держкіно спеціального колегіального органу – Ради з державної підтримки кінематографії, яка складатиметься з фахівців, запропонованих самою кіноіндустрією.

Як розповів народний депутат, ця Рада буде займатися розвитком кінематографічної справи в Україні, розподілом та контролем державних коштів, виділених на кінематографію, визначатиме напрямки для надання фінансової підтримки, обиратиме фільми, які отримають фінансування з боку держави. При цьому розподіл коштів відбуватиметься на відкритих публічних конкурсах.

Законопроект №3081-д пропонує підсилити захист інтелектуальної власності та кінематографічних творів, створити квоти на українські фільми на телебаченні, регулює питання промоції фільмів тощо“, – заявив Княжицький.

Крім того, за словами голови профільного комітету, законопроект №3081-д запроваджує прогресивну систему tax rebate (компенсація витрат на кіновиробництво зарубіжним кінопродюсерам), яка існує в більшості розвинутих економік світу.

Ця система здатна забезпечити ефективні інвестиції в економіку, коли західні компанії, переважно американські й європейські, знімаючи фільми на території України, зможуть відшкодовувати частину податків. Це розвиватиме в нас і туристичну, і готельну галузь, і економіку загалом. Вражаючі цифри після введення tax rebate в інших країнах, наприклад в тій же Грузії!”, – наголосив Княжицький.

Загалом, на його думку, ухвалення цього законопроекту в цілому стане “справді революційним кроком, завдяки якому з’явиться українське кіно”.

Представник партії “Народний фронт”, Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко додав, що законопроект №3081-д вводить низку дуже важливих норм, зокрема дозволяє державі на 50% фінансувати телефільми та телесеріали, що “є дуже актуальним в умовах заборони певного російського теле-, кінопродукту в Україні”.

Крім того, цей закон вирішує проблему підтримки дистрибуційної мережі, тобто кінотеатрів, і це дозволяє збільшити кількість майданчиків, де національні фільми можуть демонструватися. Зараз цих майданчиків обмаль“, – резюмував Кириленко.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа