Про це повідомив в.о. Голови комітету НМПУ Сергій Штурхецький:
«Закриття медіа, обмеження прав журналістів аж до їх арештів – це завжди тривожний симптом хвороби демократичного суспільства. І тому нам не байдуже те, що відбувається у наших турецьких сусідів. Думаю, міжнародне співтовариство, демократичні інституції в Туреччині, саме турецьке суспільство дасть відповіді на ті події, що сталися. Але наше завдання сьогодні – виявити міжнародну солідарність із колегами, не дозволити замовчати факти утисків свободи слова», – наголосив він.
Нагадаємо, що у відповідь на систематичні утиски уряду Туреччини щодо журналістів, Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) та Європейська федерація журналістів (ЄФЖ) оголосили про початок кампанії Солідарності із турецькими колегами. У рамках кампанії організатори пропонують усім країнам-членам МФЖ та ЄФЖ:
- надіслати листа до Посольства Туреччини у своїй країні або до національного уряду своєї країни;
- поширити петицію Amnesty International “Rights hard-won cannot be taken away”, котра закликає Президента Ердогана дотримуватись прав людини у Туреччині;
- надсилати кошти на рахунок Фонду допомоги МФЖ задля здійснення підтримки запитів на допомогу від турецьких журналістів (Bank account BE64 2100 7857 0052; Swift Code GEBABEBB; communication “Solidarity Turkey”)
- поширювати через соціальні медіа чи інші платформи банер «Журналістика це не злочин».