Музей Майдану на конкурсі отримав директора

7 вересня, у приміщенні Українського інституту національної пам’яті (вул. Липська, 16) конкурсною комісією було обрано генерального директора Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності. Ним став Ігор Пошивайло, в.о. генерального директора Музею Революції Гідності.

IMG_9119

Під час фінального етапу добору кандидати, Павло Москаленко та Ігор Пошивайло, представили по 2 стратегії розвитку Музею – на 1 та 5 років. За кандидатуру І. Пошивайла проголосували вісім членів конкурсної комісії з дев’яти (не голосував Володимир Панченко, т.я. був відсутній на другому засіданні). На думку комісії, презентація цього кандидата вразила системністю, чіткістю постанови цілей і задач і високим професійним рівнем. Згідно його стратегічного бачення, основними напрямками програми розвитку меморіально-музейного комплексу є іміджевий, інфраструктурний, управлінський, соціальний та фінансовий. Організаційно цей заклад базується на трьох взаємопов’язаних функціональних елемента з умовними назвами: Меморіал Героїв – Музей Майдану – Дім Свободи, стратегічними активами якого є ПАМ’ЯТЬ, яку він зберігає; Люди, яких він шанує, Колекції, за які він дбає та ІДЕЇ, які він генерує.

У найближчому майбутньому цей заклад має стати багатофункціональним музейним комплексом, що розкриває особливості боротьби українців за права та свободи; авторитетною динамічною інституцією нового покоління, що базується на подіях минулого і спрямовується у майбуття. Музей зберігає пам’ять про події, пов’язані з боротьбою українців за права та свободи людини, свободу як цінність і цивілізаційний вибір. Музей покликаний бути відкритим форумом і платформою для дискурсу і поширення ідей гідності та незалежності, сприяння активізації громадських ініціатив, консолідації та розвитку суспільства і формування відповідальності за майбутнє.

IMG_9195

Комісію конкурсного добору очолювала Ганна Бондар («Агенція культурних стратегій»). До її складу також увійшли Тимур Бобровський («Агенція культурних стратегій»), Анастасія Гайдукевич (начальник відділу музейної справи Українського інституту національної пам’яті). Ігор Гурик (голова громадської організації «Родина Героїв Небесної Сотні»), Олександр Зінченко (історик, автор і ведучий програми «Розсекречена історія» телеканалу UA:Перший, член робочої групи «Музей Майдану / Музей Свободи»), Вікторія Колеснікова («Конгрес активістів культури»), Ольга Мельник (начальник відділу розвитку музейної справи Мистецького арсеналу), Володимир Панченко (черговий головуючий Ініціативної групи «Першого грудня»), Василь Рожко (член робочої групи «Музей Музей Майдану / Музей Свободи»).

Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури”, за яким відбувся відбір, набув чинності 24 лютого 2016 року.

Довідка:

Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції гідності – музейна науково-дослідна, культурно-освітня та науково-методична державна інституція, що належить до сфери управління Українського інституту національної пам’яті.

Музей створено розпорядженнями Кабінету Міністрів України «Про утворення державного закладу «Меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей гідності» від 18 листопада 2015 р. №1186-р та «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2015 р. №1186» від 23 листопада 2015 р. №1230-р.

Указом Президента України від 12 квітня 2016 р. №138/2016 Музею надано статус національний. Музей започатковано громадською ініціативою «Музей Майдану / Музей Свободи», яка розпочала практичну діяльність зі створення Музею як багатофункціонального музейного комплексу. Учасники ініціативи працювали над концепцією Музею, збирали артефакти та свідчення, забезпечували зберігання, дослідження та популяризацію об’єктів, предметів і місць, пов’язаних з Революцією гідності. 18 січня 2016 р. директором Музею Революції Гідності призначено одного із ініціаторів його створення, голову правління ГО «Музей Майдану» – Ігоря Пошивайла.

Пошивайло Ігор Володимирович народився 1967 року в м. Полтава в родині відомих опішненських гончарів Пошивайлів.

Етнолог, керамолог, музеолог, кандидат історичних наук, заслужений діяч мистецтв України, голова правління громадської організації «Музей Майдану», голова Київського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, голова експертної комісії з нематеріальної культурної спадщини при Мінкультури.

Екс-заступник з наукової роботи генерального директора Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», екс-голова Музейної ради при Мінкультури, член Громадської ради з музейної справи при Комітеті Верховної Ради України з питань культури і духовності, голова комісії з присудження премії в галузі народного мистецтва ім. Петра Верни Київської обласної державної адміністрації.

Дослідник у сфері культурної спадщини та музейної справи, автор керамологічного бестселера «Феноменологія гончарства: семіотик-етнологічні аспекти». Упорядник багатотомного альбому Івана Гончара «Україна й Українці». Куратор низки культурно-освітніх міжнародних проектів.

Фулбрайтівський стипендіат (Смітсонівський інститут), стипендіат ДеВос інституту арт-менеджменту Центру Кеннеді, експерт Фонду мистецтв у культури і Східній і Центральній Європі (США), учасник і тренер навчальних програм з безпеки культурної спадщини Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей – ІККРОМ, член виконавчого комітету національної системи ІККРОМ.

Один із ініціаторів проекту «Музей Майдану», член робочої групи зі створення Концепції музеєфікації Революції Гідності при Мінкультури і КМДА, член ініціативної групи «Музей Майдану / Музей Свободи».

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа