Музей Івана Гончара запрошує на святкові вихідні з нагоди 25-ї річниці Незалежності України

20-21 серпня 2016 о 

10:00 – 20:00

Святкування Дня Незалежності в Музеї Івана Гончара

відбудеться низкою знакових подій та проектів:

  • ярмарок традиційних ремесел збере кращих народних майстрів з різних регіонів України
  • лекція  “Українська вишивка як форма національної самоідентифікації” Юрія Мельничука
  • спеціальна мистецька та інтерактивна програма триватиме у просторі виставок “Шедеври української вишивки” та “Яворівська іграшка”
  • унікальний проект “Грайся!” для дітей від 0 до 103 років зробить святкування Дня народження Країни сонячним та веселим.

Традиційний ярмарок народних майстрів до Дня Незалежності готує для відвідувачів кращі рукотворні вироби, зроблені на основі традиції та творчого її осмислення. На ярмарку будуть представлені виткані та гончарні вироби, килими, традиційні головні убори, прикраси та вбрання, вироби з соломи, дерева, шкіри, кошики з лози, дитячі іграшки, медові пряники, писанки, ляльки-мотанки, живопис на склі, література про традиційне народне мистецтво.

Спеціальними гостями цього року на ярмарку будуть майстри народної вишивки, що представлять традиції Полтавщини, Чернігівщини, Волині, Черкащини, Київщини, Буковини.

Спілкування з майстрами та майстер-класи створять щиру атмосферу народного ярмарку і подарують можливість кожному відчути живу традицію.

На виставці “Шедеври української вишивки” презентовано кращі зразки шитва з фондової збірки Музею Івана Гончара. Інтерактивні та творчі завдання, демонстраційні майстер-класи з вишиття відбуватимуться на виставці впродовж вихідних.

Ознайомитись з багатством української вишивки за різноманіттям технічного виконання та проілюструють значну частину з понад 250 швів, які в минулому побутували на теренах України, а також за історико-етнографічним районуванням, його орнаментальним, колористичним звучанням.

На виставці вперше експонуватимуться зразки вишивки, датовані кінцем XVII – XVIII ст. Це фрагменти церковного гаптування шовком та золотими й срібними нитками, найдавніші рушники з Київщини, Полтавщини та Слобожанщини.

Спеціальна програма для дітей «Кольорові хороводи на полотні» відбудеться 20 та 21 серпня о 12:00 та о 15:00 у виставковій залі. Діти віком від 5 років познайомляться з яскравими та динамічними/ритмічними візерунками подільських рушників та спробують власноруч відтворити їх. Обов'язковою є попередня реєстрація за тел.: 067 67 65 400

На виставці “Яворівська іграшка” в Музеї Івана Гончара представлені експонати з колекцій Музею етнографії та художнього промислу НАН України (м. Львів), Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара”, приватної колекції майстрів Оксани Когут та Остапа Сойки.

Яворівська дерев’яна іграшка становить значущу сторінку забавкарства України й цілої Європи. Осередком її виготовлення є місто Яворів, що на Львівщині. Місце походження та самобутність яворівської дерев’яної забавки стверджує її орнаментика та колорит, які мають аналогії у розписі скринь, вишивці, ткацтві Яворівщини і не має аналогій в інших місцевостях України. На виставці можна побачити коники, візочки, пташки, меблики, деркачі, тарахкальця та ряд інших предметів у різноманітності форм, розмірів та розписів. Традиційна і екологічна, естетична й динамічна іграшка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих.

Забавкарський проект “Грайся!” в рамках виставки “Яворівська іграшка” є спільним творчим проектом Музею Івана Гончара та майстрів Оксани Когут і Остапа Сойки, в рамках якого створено унікальні зразки яворівських іграшок, що перетворилися на скульптури та мистецькі об’єкти, не втративши своєї краси та функцій. Проект актуалізує народну традицію в сучасному культурному просторі і дає можливість дітям не лише споглядати на іграшки за вітринами музею, а й гратися нами, отримувати естетичне задоволення від споглядання традиційного яворівського розпису. Впродовж святкових днів усі охочі матимуть можливість проїхати на справжньому/іграшковому возі із кіньми, гойдатися на кониках, гойдалках та в льолях, а також розмалювати яворівську іграшку власними руками з майстрами Оксаною Когут та Остапом Сойкою.

Виставка ескізів традиційних полтавських рушників “Мальовані рушники” художника Григорія Гриня представляє 30 ескізів авторських рушників Полтавщини видатного українського художника Григорія Гриня. Майстер ціле життя присвятив вивченню, збереженню та відродженню традиційної вишивки та килимарства Полтавщини. Лише за останні 15 років художник створив понад 500 нових робіт. Його малюнки, створені за мотивами традиційної полтавської вишивки, з одного боку, є оригінальними художніми творами, а з іншого — це відтворення автентичного народного мистецтва. Розробляючи ескізи художніх виробів, майстер спирався на дослідження археологічного та етнографічного матеріалу. Він подорожував селами Полтавщини, вивчаючи, аналізуючи та замальовуючи народну вишивку.

21 серпня о 12:00

Лекція до свята “Українська вишивка як форма національної самоідентифікації”.

Читає Юрій Мельничук, заступник Генерального директора НЦНК “Музей Івана Гончара”.

Лекція присвячена традиційній вишивці, як сакральному коду нашого народу, бо він є визначальним чинником і вирізняє нас українців з-поміж інших народів. Земля, на якій формується і побутує певна культура, зберігає інформацію протягом багатьох тисяч років. Підтримання традицій ношення традиційного вбрання предків не є даниною моді чи то оригінальністю. Це є необхідністю кожної людини тримати зв’язок із своїм корінням і потребою тримати себе в гармонії духовного і матеріального, почуватися вільним, незалежним і щасливим на своїй землі.

20-21 серпня, 12:00 – 16:00

Акція «Листівка для воїна» з художником Володимиром Раком, під керівництвом котрого діти зможуть намалювали листівки-обереги з побажаннями для наших воїнів-захисників. Всі листівки будуть доставлені у військові частини до Дня Незалежності.

20-21 серпня, 18:00 – 20:00

Традиційні танці з гуртом “Буття”

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа