Літня архівна онлайн-школа: студентів та молодих дослідників вчили працювати з архівами

Літня_архівна_онлайн_школа_студентів_та_молодих_дослідників_вчили_працювати_з_архівами

Протягом тижня учасники Літньої архівної онлайн-школи руйнували стереотипи про архіви, дізнавалися таємниці режимних архівів, розплутували історії про агентів спецслужб, працювали зі справами на репресованих митців українського авангарду і вчилися робити власні розслідування. 

Школа тривала з 5-9 липня 2021 року в онлайн-форматі. У школі взяли участь 40 учасників, серед яких студенти-історики, культурологи, філологи та журналісти. 

Організаторами заходу стали Центр досліджень визвольного руху спільно з Історичним факультетом КНУ імені Тараса Шевченка та Галузевим державним архівом Служби безпеки України. 

Літня_архівна_онлайн_школа_студентів_та_молодих_дослідників_вчили_працювати_з_архівами_1

Архівна онлайн-школа відбулася за підтримки Український культурний фонд у рамках проекту «Українські митці 1920-х у фокусі радянських спецслужб».

Літня_архівна_онлайн_школа_студентів_та_молодих_дослідників_вчили_працювати_з_архівами_2

«Наша школа складалася з теоретичних і практичних занять від провідних архівістів, дослідників та медійників, які вчили учасників відрізняти правду від фейків, робити з архівних історій якісний медійний контент та наукові дослідження. Сподіваємося, що випускники нашої школи вже зовсім скоро продемонструють отримані навички у своїх дослідженнях на основі архівних історій», розповідає директорка Центру досліджень визвольного руху Анна Олійник.

Літня_архівна_онлайн_школа_студентів_та_молодих_дослідників_вчили_працювати_з_архівами_3

Для київських учасників заключним етапом навчання стало відвідання Галузевого державного архіву Служби безпеки України, колишнього архіву КҐБ, де випускники школи змогли погортати архівні справи, з якими познайомилися віртуально під час навчання у школі. Учасники вкотре мали можливість переконатися, що архіви не закриті та таємничі, а доступні кожному, хто хоче зробити минуле доступним і цікавим. 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа