Львівщина відзначила 60-річчя Кенгірського повстання

24

Сьогодні, 29 червня, у сесійному залі Львівської обласної ради відбулись урочисті збори з нагоди 60-річчя Кенігрського повстання. Участь в зібранні учасників повстання у Кенгірі також взяли голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради Ярослав Качмарик, заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Підлісний, представники духовенства та громадськості.

На початку зібрання присутні вшанували молитвою та хвилиною мовчання усіх загиблих внаслідок політичних репресій.

Від імені голови Львівської обласної ради перед учасниками повстання виступив Ярослав Качмарик. «Українці – вільний і непереможний народ. Навіть у Степлагу вони утворили свою республіку, де жили за християнським звичаєм, співали українських пісень, і навіть створювали сім’ї. Не страх керував ними, а прагнення свободи. – наголосив Ярослав Качмарик. – І сьогодні просимо в Господа про вічну пам’ять тим, хто віддав своє життя в цьому повстанні, та низько кланяємось усім, хто вижив і прийшов сьогодні у цей зал. Надто важким і жертовним шляхом Ви йшли до омріяної свободи. Дай Боже, аби те, що зробили українці в Кенгірі, було довічним нагадуванням кожному з нас про героїчний подвиг і непереможну силу українського народу».

Юрій Підлісний провів паралелі Кенгірського повстання і революції Гідності, а також вручив повстанцям нагороди від Львівської обласної державної адміністрації. Опісля відбулось вручення нагород Львівської обласної ради та Львівської обласної державної адміністрації присутнім політичним в’язням СРСР, не лише кенгірцям, а також пам’ятних відзнак до 60-річчя Кенгірського повстання живим учасникам повстання або ж родинам тих, хто вже відійшов у вічність.

Довідка:

Кенгірське повстання – повстання політичних в’язнів Степового табору в табірному відділенні Кенгір (Казахстан), яке відбувалось впродовж 40 днів – з 16 травня до 26 червня 1954 р. У повстанні брало участь близько 8000 ув’язнених, більшість з них – засуджені за політичними статтями українці (також росіяниприбалтиєвреї та інші). Всього в Степлагу було 46% українців, а це 9596 осіб, серед яких було багато колишніх членів ОУН і вояків УПА та прибалтійських«лісових братів». Саме вони стали осердям повстання.

54

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа