Експерти, які садили за корупцію вищих осіб держави, розкажуть українцям, як це робиться

4 березня з 10:00 до 14:00 в Radisson Blu Hotel, за адресою: Ярославів Вал, 22, відбудеться круглий стіл «Зміцнення довіри до правосуддя у справах про корупційні злочини, воєнні злочини і злочини проти людяності через залучення міжнародних суддів, обвинувачів і слідчих: іноземний досвід і українські потреби», ініціаторами якого є Міжнародний фонд «Відродження», Реанімаційний Пакет Реформ, Платформа «Правозахисний порядок денний» та Правова Ініціатива Відкритого Суспільства.

Україна створила Національне антикорупційне бюро і Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, але що буде з їхніми справами після передання до суду, якому довіряють лише 8% населення? Що буде зі справою MH17, яку розслідувала міжнародна команда, але створення міжнародного трибуналу для її розгляду заблоковане Росією? Як заручитися довірою суспільства і міжнародної спільноти у вирішенні найгучніших кримінальних справ – щодо злочинів корупції, воєнних злочинів і злочинів проти людяності? Який суд і за яких умов матиме підтримку? Як подібні проблеми вирішували країни, де була криза недовіри до правосуддя?

Спікери:

  • Карлос Кастресана – перший комісар Міжнародної комісії з боротьби з безкарністю в Гватемалі (МКББГ) з 2007 по 2010 рр., а до того працював суддею і обвинувачем в Іспанії, зокрема у спеціальному відділі з протидії корупції і торгівлі наркотиками, а тепер очолює кримінальний відділ юридичної фірми Ejaso в Мадриді;

  • Ізабель Рейг – заступник начальника кримінального відділу юридичної фірми Ejaso, працювала над розвитком спеціалізованих прокуратур щодо порушення прав людини в Мексиці і Бахрейні;

  • Ерік Вітті – старший менеджер проекту Правової Ініціативи Відкритого Суспільства стосовно національних судів з найтяжчих злочинів, раніше був радником із зовнішніх відносин президента Міжнародного кримінального суду та політичним радником головного прокурора Спеціального суду у Сьєрра-Леоне.

  • Крістіан Де Вос – адвокаційний менеджер Правової Ініціативи Відкритого Суспільства, досліджував досвід різних країн щодо розгляду справ про міжнародні злочини.

До участі у заході також запрошені українські експерти з питань протидії корупції, судівництва і прав людини, представники громадянського суспільства, народні депутати України, представники Адміністрації Президента України, Міністерства юстиції України, прокуратури, Національного антикорупційного бюро України, Служби безпеки України, дипломатичних представництв іноземних держав та міжнародних організацій.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа