4 березня з 10:00 до 14:00 в Radisson Blu Hotel, за адресою: Ярославів Вал, 22, відбудеться круглий стіл «Зміцнення довіри до правосуддя у справах про корупційні злочини, воєнні злочини і злочини проти людяності через залучення міжнародних суддів, обвинувачів і слідчих: іноземний досвід і українські потреби», ініціаторами якого є Міжнародний фонд «Відродження», Реанімаційний Пакет Реформ, Платформа «Правозахисний порядок денний» та Правова Ініціатива Відкритого Суспільства.
Україна створила Національне антикорупційне бюро і Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, але що буде з їхніми справами після передання до суду, якому довіряють лише 8% населення? Що буде зі справою MH17, яку розслідувала міжнародна команда, але створення міжнародного трибуналу для її розгляду заблоковане Росією? Як заручитися довірою суспільства і міжнародної спільноти у вирішенні найгучніших кримінальних справ – щодо злочинів корупції, воєнних злочинів і злочинів проти людяності? Який суд і за яких умов матиме підтримку? Як подібні проблеми вирішували країни, де була криза недовіри до правосуддя?
Спікери:
-
Карлос Кастресана – перший комісар Міжнародної комісії з боротьби з безкарністю в Гватемалі (МКББГ) з 2007 по 2010 рр., а до того працював суддею і обвинувачем в Іспанії, зокрема у спеціальному відділі з протидії корупції і торгівлі наркотиками, а тепер очолює кримінальний відділ юридичної фірми Ejaso в Мадриді;
-
Ізабель Рейг – заступник начальника кримінального відділу юридичної фірми Ejaso, працювала над розвитком спеціалізованих прокуратур щодо порушення прав людини в Мексиці і Бахрейні;
-
Ерік Вітті – старший менеджер проекту Правової Ініціативи Відкритого Суспільства стосовно національних судів з найтяжчих злочинів, раніше був радником із зовнішніх відносин президента Міжнародного кримінального суду та політичним радником головного прокурора Спеціального суду у Сьєрра-Леоне.
-
Крістіан Де Вос – адвокаційний менеджер Правової Ініціативи Відкритого Суспільства, досліджував досвід різних країн щодо розгляду справ про міжнародні злочини.
До участі у заході також запрошені українські експерти з питань протидії корупції, судівництва і прав людини, представники громадянського суспільства, народні депутати України, представники Адміністрації Президента України, Міністерства юстиції України, прокуратури, Національного антикорупційного бюро України, Служби безпеки України, дипломатичних представництв іноземних держав та міжнародних організацій.