На Дніпропетровщині позбавляються символів тоталітарного режиму. Цього вимагає Закон України про декомунізацію. Більше половини роботи міста та райони області вже виконали. Демонтували 116 пам’яток та перейменували понад 1,8 тис. вулиць. Про це стало відомо під час наради в ОДА.
На Дніпропетровщині знаходиться понад 3 тисячі вулиць, скверів, проспектів, мостів та інших об’єктів, назви яких нагадують про радянське минуле. Більш ніж 250 пам’ятників та пам’ятних знаків в області увічнюють вождів тоталітарного режиму. До 21 лютого керівники міст та районів мають позбутися відголосків комуністичної епохи. В іншому разі, згідно із законодавством, це повинна зробити облдержадміністрація.
«Виконувати Закон про декомунізацію – прямий обов’язок місцевих керівників. Мешканцям міст та селищ області видніше, які імена мають носити вулиці та парки в їх рідних населених пунктах. Краще люди самі оберуть близькі громаді назви, ніж отримають розпорядження від облдержадміністрації. Керівники міст та районів мають виконати Закон в строк, а не чекати, доки відповідальність візьмуть на себе інші», – наголосив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.
З завданням вже впоралися Жовті Води, Тернівка, Широківський та Юр’ївський райони. Найгірша ситуація у Вільногірську, Павлограді, Нікополі, Кривому Розі та Першотравенську.
Автор: Єва МЕРЕЖКО