Міністр багатокультурності Канади відвідує українські місця пам’яті злочинів тоталітаризму

Візит до України одного з провідних політиків Канади — пана Джейсон Кенні, міністра громадянства, імміграції та багатокультурності, — присвячений, зокрема, відвідуванню місць пам’яті злочинів тоталітаризму. 1 березня міністр відвідав Національний музей «Тюрма на Лонцького» у Львові. Крім того, канадська делегація побачила Національний музей жертв Голодомору, Бабин Яр та Биківнянські могили.

1 березня міністр громадянства, імміграції та багатокультурності Канади Джейсон Кенні, який репрезентує уряд Стівена Гарпера перед етнічними громадами Канади, та Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Трой Лулашник під час перебування у Львові відвідали з колегами Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

«Я був у Музеї «Тюрма на Лонцького», де сотні українських націоналістів були піддані тортурам і вбиті», — одразу написав міністр у своєму твіттері. Пан Джейсон Кенні додатково поцікавився нюансами тюремного побуту, нацистського переслідування і винищення євреїв, а також тим, чи діяла в’язниця вже за часів незалежності України. Директор Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий розповів зацікавленій українською історією делегації з Канади про створення музею у колишній слідчій в’язниці спецслужб трьох окупаційних режимів: польського, нацистського та совєтського та ознайомив із експозицією, розташованою на першому поверсі тюрми і у в’язничному подвір’ї.

Зворушений побаченим та почутим, міністр громадянства, імміграції та багатокультурності Канади залишив запис у музейній Книзі відгуків: «Нехай ті, чиї життя тут відібрали, спочивають у мирі, і хай на них завжди сяє світло».

Візит міністра Кенні до України включав також відвідування Національного музею «Меморіал жертв Голодоморів в Україні», національних історико-меморіальних заповідників «Бабин Яр» та «Биківнянські могили».

Як відомо, у 24 квітня 2012 року нижня палата парламенту Канади — палата громад — на пропозицію міністра Джейсона Кенні одноголосно визнала прикладом «відданості основним правам людини» діяльність митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького (1865—1944) під час Другої світової війни. Канадські парламентарії відзначили, що «в найпохмуріший період історії Європи, під час масового вбивства євреїв і нацистської окупації митрополит Шептицький вголос виступив проти насильства у своїй проповіді “Не убий”». Завдяки зусиллям митрополита Шептицького врятовані понад 160 євреїв, один із яких був присутній на засіданні палати громад парламенту Канади під час ухвалення рішення.

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа