Українська Інформаційна Служба
У Львівському історичному музеї відбулась презентація міжнародного правозахисного проекту Антиімперського Блоку Народів «Справжні вʼязні путіна. Політичні вʼязні поневолених народів», мета якого – розповісти про репресії кремлівського режиму щодо лідерів та активістів національно-визвольних рухів поневолених Росією народів.
На банерах однойменної виставки – історії політв’язнів з Чечні, Ойрат-Калмикії, Бурятії, Хакасії, Башкортостану, Татарстану, Саха-Якутії, Інгушетії, Карелії, Криму. Тут також розповідь про Олександра Димитренка, Наталію Романенко, Антона Осипенка, Олександра Філімонова, Владислава Нікітенка – українців, які засуджені кремлівською репресивною машиною за активну громадянську позицію.
«Міжнародний правозахисний проект, який презентували сьогодні представники Організації Українських Націоналістів (бандерівців) та Антиімперського Блоку Народів, має велике значення для поширення правди про путінський режим. На даний час АБН – це продовження діяльності наших славних попередників, які, свого часу, створили Антибольшевицький Блок Народів», – зазначив у виступі голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради Святослав Шеремета.
«Наш правозахисний проект – це адвокаційна кампанія за звільнення людей, які борються за розвал так званої «російської федерації». Робота суголосна з роботою наших попередників у 60-х роках, котрі домагалися звільнення українських політв’язнів з радянських концтаборів», – сказав президент Антиімперського Блоку Народів Олег Медуниця. – Маємо чітко усвідомлювати, що і наша перемога, і перемога всього цивілізованого світу може бути лише тоді, коли московська імперія буде знищена», – додав Олег Медуниця.
Виконавчий директор АБН Олег Вітвіцький детально ознайомив присутніх з історіями поневірянь справжніх в’язнів путінського режиму – активістів національно-визвольних рухів поневолених народів. Він наголосив, що ці історії об’єднує, в першу чергу те, що справи проти політв’язнів є сфальшованими. Спільним знаменником також є необхідність звільнення цих людей, які, у перспективі, можуть стати лідерами для своїх народів на шляху до національного визволення.
Підсумував подію старший науковий співробітник Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України Микола Посівнич, окресливши історичні паралелі між визвольною боротьбою українців та сучасних поневолених народів.
Виставка експонуватиметься у історичному музеї впродовж місяця.